Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
40 %
Die
20 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

shqiperi

Flakët e zjarrit përfshinë “Deutsch Color”, reagon themeluesi dhe drejtuesi i Delta Group

Fabrika e bojërave “Deutsch Color” në autostradën Tiranë-Durrës, në Maminas, u pushtua mbrëmjen e së shtunës nga flakët e zjarrit. Lidhur me këtë ngjarje...

Sulmet në Kosovë, reagon Këshilli i Ambasadorëve në Shqipëri: Serbia po fut rajonin në situata të paparashikuara destabilizuese

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë dënon me forcën më të madhe sulmin terrorist të banditeve serbë, nga i cili deri me tani ka mbetur i...

Vlerësimi pozitiv i Standard&Poor’s për Shqipërinë, Mete: Investimet e huaja arritën 700 mln €

Agjencia ndërkombëtare e vlerësimit Standard & Poor’s (S&P) ka rishikuar për lart perspektivën e saj për Shqipërinë nga “perspektivë e qëndrueshme”, tashmë në “perspektivë...

Vlerësimi pozitiv i Standard&Poor’s për Shqipërinë, reagon Ervin Mete: Lajm i mirë, rrit pozicionin e Shqipërisë në tregjet financiare globale

Ministri i Financave, Ervin Mete, ka reaguar pas lajmit se Agjencia ndërkombëtare e vlerësimit Standard & Poor’s (S&P) ka rishikuar për lart perspektivën e...

EMRAT/ Hodhën flakadanë në ndeshjen me Poloninë, FSHF përjashton 6 tifozë nga stadiumet

Komisoni i Disiplinës së FSHF ka përjashtuar pa afat nga stadiumet shqiptar për hedhjen e flakadanëve, tifozët: Gerti Lleshi Rinor Grajveci Edmond Hyseni Almir...

Hakerat SULMOJNË disa institucione shtetërore dhe private në Shqipëri

Autoriteti Kombëtar CESK ka njoftuar qytetarët se ditën e sotme disa institucione në sektorin publik dhe privat janë përballur me një sulm DdoS attack,...

Florjan Binaj: Edhe Jezu Krishti të vijë këtu, shqiptarët nuk do i besojnë!

Aktori dhe moderatori Florjan Binaj, është shprehur se me politikën dhe politikanët që vendi ynë po përballet është krijuar një frymë mosbesimi. I ftuar...

“Mirëmbajtja e paqes dhe sigurisë ndërkombëtare”, Shqipëria kryeson debatin në Këshillin e Sigurimit në OKB

Sot është një ditë e rëndësishme, pasi Shqipëria do të drejtojë një nga seancat më të rëndësishme në Këshillin e Sigurimit në Organizatën e...

Rama poston foto nga oborri OKB-së: Sot Shqipëria do të ulet në krye të tryezës së Këshillit të Sigurimit

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me një foto nga oborri i Organizatës së Kombeve të Bashkuara (OKB). Rama shihet i veshur me një...

Policia angleze fundos grupin shqiptar, i gjen drogën me vlerë 4 milionë paund

Policia angleze ka arritur të sekuestrojë një sasi të madhe droge me vlerë 4 milionë paund. Sipas mediave të huaja mësohet se droga dyshohet...

Lajmet e fundit