Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
52 %
3.6kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
20 °
E martë, 3 Tetor, 2023

TAG

shqiperi maqedoni

Prag ndeshja në Strumicë, maqedonasit presin me shkrime raciste për shqiptarët (FOTO)

Kombëtarja shqiptare duket se nuk do të mirëpritet mirë nga tifozët vendës në qytetin e Strumicës ku do të zhvillohet ndeshja eliminatore Maqedoni-Shqipëri (e...

TKZ braktis bojkotin, 450 tifozë kuqezi në stadiumin e Strumicës

Kombëtarja e Shqipërisë ditën e nesërme do të përballet me Maqedoninë në Strumicë, në një stadium në skajin më lindor të fqinjëve tanë, por...

Pas fitores me Lihteshtejnin, ja çfarë janë duke bërë futbollistët e kombëtares (FOTO)

Fitorja e sotme e kombetares kuq e zi përballë Lihteshtejnit edhe pse një kundërshtar modest, ka sjellë gëzim tek futbollistët duke shërbyer si një...

Kombëtarja fiton, flet Panuçi: Me Maqedoninë do të ndryshojmë diçka

Pas fitores së Shqipërisë përballë Lintejnshtejnit, trajneri i Kombëtares shqiptare Christian Panuçi, ka folur për televizionin publik, ku ka pranuar se Shqipëria pati vështirësi...

“Fitorja e kombëtares i shkon dëshmorëve, Beg Rizaj, Lefter Goxhaj, Isa Lika me shokë”

Analisti i çështjeve të sigurisë, Ilir Kulla, shprehet se fitorja e kombëtares ndaj Maqedonisë i shkon dëshmorëve të Kombit, të rënë në Kumanovë gjatë...

Gazetari kosovar: Visar Ymeri me pat fuqi ja bashkangjit Kosovën qytetit të Kukësit

Gazetari kosovar, Berat Buzhala shprehet se i është prishur festa për përfaqësuesen e kosovës, pas deklaratës së kreut të Vetëvendosje, Visar Ymeri. ...

Pritet vendimi për ndeshjen, ja dy mundësitë kur do të luhet

Pas rreshjeve të shumta të shiut në minutën e 75’ të ndeshjes Shqipëri - FYR Maqedoni, fusha dhe stadiumi u zbrazën, ndërsa palët u...

Lajmet e fundit