Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
3.6kmh
40 %
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
29 °
Pre
29 °
Sht
30 °
E martë, 26 Shtator, 2023

TAG

Shqip

“Njihni të drejtat tuaja”, Angelina Jolie “flet” shqip në Instagram

Aktorja e njohur me famë botëore, Angelina Jolie ka njoftuar se libri i saj për të drejtat e të rinjve tani është publikuar në...

Hapet shkolla e parë shqipe në Malin e Zi

Shqiptarët në qytetin e Rozhajës në Malin e Zi do të kenë mundësi të mësojnë shqip në një shkollë ku mësimi do të jetë...

Titrat shqip për serialin kosovar, reagon producentja: Ka persona që nuk dëgjojnë, i vendosëm edhe sepse ka fjalë të vështira në dialekt

Doresa Rexha, producente dhe aktorja kryesore e serialit "Rrushe", ka reaguar për titrat shqip që ai kishte kur u shfaq në televizionin kombëtar Top...

“Gëzuar”, ambasadorja Yuri Kim bën bilancin e 2022 dhe uron në shqip Vitin e Ri

Ambasadorja Yuri Kim ka ndarë për shqiptarët urimin e saj në këtë ditë të fundit të vitit 2022 dhe në prag të Vitit të...

“O vëlla jemi shok”, ylli italian Fedez përshëndet shqip nga Tirana, bën shqiponjën me duar

Reperi i njohur italian Fedez ishte mbrëmjen e djeshme mes artistëve shqiptarë dhe të huaj që kanë performuar në natën e parë të festivalit...

VIDEO/ Ambasadorja e BE-së fillon punën në Shqipëri, flet shqip: Hapja e bisedimeve të anëtarësimit na sjell afër dhe na bën më të fortë

Ambasadorja e re e Bashkimit Europian në vendin tonë , Christian Hohmann, nisi zyrtarisht këtë javë misionin e saj në Shqipëri. Përmes një video-mesazhi, të...

Monika Kryemadhi mesazh për fundvitin: Mbusheni tavolinën me produkte shqiptare, të ndihmojmë njëri-tjetrin

Me rastin e festave të fundvitit, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi i bën thirrje shqiptarëve të blejnë sa më tepër produkte shqiptare për të...

Rita Ora jep lajmin e madh, së shpejti këngë në gjuhën shqipe

Këngëtarja shqiptare me famë botërorë Rita Ora ka dhënë një lajm të mirë për të gjithë fansat e saj shqiptarë. Në...

Pas këngës me Dhurata Dorën, reperi francez flet shqip

Dhurata Dora dhe reperi i njohur francez, Soolking, publikuan këngën e tyre të re "Zemër". Mirëpo, përveç këngës e cila...

Lajmet e fundit