Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
30 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

TAG

shpifje

Palët nuk pranojmë pajtim, Veliaj dhe Berisha do të përballen në gjyq më 2 Qershor

Seanca e pajtimit për padinë që kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka bërë ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha, për akuzat e tij publike për lidhje...

Padia për shpifje, dështon seanca mes Taulant Ballës, Sali Berishës dhe Floriana Garos

Ka dështuar seanca për shpifje ditën e sotme mes Taulant Ballës, ish-kryeministrit Sali Berisha dhe Floriana Garo. Balla shkurtimisht për media tha se seanca ka...

U akuzua për fyerje dhe shpifje, Salianji fiton gjyqin në Apelin e GJKKO ndaj Evi Kokalarit

Deputeti i PD, Ervin Salianji ka fituar gjyqin në Apelin e GJKKO ndaj aktivistes shqiptare-amerikane, Evi Kokalari. GJKKO e dënoi Salianjin me një gjobë prej...

Hakerat 30 milionë euro gjobë Qeverisë? Edi Rama sulmon Top Channel: Ndaloni menjëherë shpifjet! Është e turpshme të gënjeni popullin

Kryeministri Edi Rama sulmon Top Channel dhe e konsideron të turpshëm e të pavërtetë një lajm të publikuar nga media më e madhe kombëtare...

Presidenca reagon për artikullin e medias austriake: Shpifje dhe gënjeshtra të konsumuara prej vitesh! Do e marrin përgjigjen e merituar përballë drejtësisë

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, ka reaguar në lidhje me artikullin e botuar nga media austriake “Krone.at”, e cila akuzonte Metën si...

Ministrja Kushi sfidon Albana Vokshin: Provo akuzat kundër meje dhe unë sot jap dorëheqjen! Ose shko në Gjykatë për shpifje

Ministrja e Arsimit Evis Kushi, reagon për denoncimin që bëri këtë të enjte deputetja e PD Albana Vokshi. Kjo e fundit publikoi mesazhin e...

Tha se në 8 janar do vritej një deputet, Spartak Braho paditet në SPAK nga Grupi i Rithemelimit

Ish-deputeti socialist Spartak Braho, është paditur në SPAK nga Grupi i Rithemelimit të PD. Ai akuzohet për shpifje pasi pak ditë para protestës së...

“Ka paguar për të marrë kandidimin”, Xhelal Mziu padit për shpifje Nard Ndokën: Tregtari i partive ka lëshuar një nga ato bëmat e tij...

Deputeti demokrat Xhelal Mziu ka paralajmëruar se do të padisë për shpifje kryetarin e Partisë Demokristiane Nard Ndoka, pas akuzave të këtij të fundit...

Zbardhet padia e Ramës ndaj Haradinaj, u dorëzua në Gjykatën Themelore të Prishtinës

Mediat kosovare bëjnë me dije se kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama zyrtarisht ka nisur rrugën ligjore ndaj kryeministrit në detyrë të Kosovës, Ramush Haradinaj....

Beteja në gjykatë me Edi RAMËN, Spartak NGJELA i del në mbrojtje Sali BERISHËS: S’ka shpifje atje!

Avokati Spartak Ngjela i del në mbrojtje ish-kryeministrit Sali Berisha dhe thotë se deklarata për të cilën e dënoi sot Gjykata e Tiranës nuk...

Lajmet e fundit