Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
32 °
Mër
29 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

shpethim

Shpërthim në një restorant në Kinë, humbin jetën 31 persona

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kinë, ku një shpërthim në një restorant u ka marrë jetën 31 personave. Mediat e huaja shkruajnë se...

Shpërthim në një fabrikë çokollate në Pensilvani, 5 të vdekur dhe 6 të zhdukur

Një shpërthim në një fabrikë çokollate në Pensilvani ka vrarë të paktën pesë persona dhe ka lënë gjashtë të zhdukur ndërsa ekipet e shpëtimit...

VIDEO/ Momenti kur serbët hedhin lëndë plasëse drejt gazetares në veri të Kosovës

Situata është e tensionuar në veri të Kosovës, ku veç policëve duket se tashmë po sulmohen dhe gazetarët. Teksa gazetarët po raportonin për situatën në...

Shpërthim i fuqishëm në Stamboll

Një shpërthim i fuqishëm është shënuar ditën e djeshme në Stamboll të Turqisë. Autoritetet turke po vijojnë hetimet për të zbuluar shkakun e shpërthimit në...

Shpërthim i madh në një lokal në Gjakovë, raportohet për 9 të plagosur

Të paktën 9 persona kanë mbetur të plagosur nga shpërthimi në një lokal në Rahovec të Gjakovës. Policia e Kosovës bën...

Tritol shtëpisë, kush është drejtori i Paraburgimit i akuzuar më parë për arratisjen e Admir Tafilit

Një sasi tritoli shpërtheu mbrëmjen e sotme në oborrin e banesës së drejtorit të Paraburgimit Nazmi Demerxhiu. Nga shpërthimi nuk pati...

Shpërthim në një rafineri nafte, 4 të vdekur

Katër persona humbën jetën dhe dy të tjerë u plagosën rëndë si pasojë e shpërthimit në një rafineri nafte në Turqi. Mësohet...

Shpërthim i fuqishëm, plagosen rëndë 15 komando të ushtrisë amerikane

Të paktën 15 ushtarë janë plagosur rëndë pas një shpërthimi të fuqishëm në një bazë trajnimi në Karolinën e Veriut në Shtetet e Bashkuara...

Shpërthen makina te Prokuroria e Përgjithshme në Tiranë, zona blindohet nga policia

Një automjet ka shpërthyer pak minua më parë në zonën pranë Prokurorisë së Përgjithshme në Tiranë. Automjeti i shpërthyer është tip...

Planifikoi sulm terrorist, arrestohet në Hollandë 32 vjeçari francez

Policia hollandeze ka arrestuar një francez i cili dyshohet për përfshirje në planifikimin e një sulmi terrorist në Francë, në Roterdam. 32-vjeçari,...

Lajmet e fundit