Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Pre
24 °
Sht
34 °
Die
26 °
Hën
29 °
Mar
32 °
E premte, 22 Shtator, 2023

TAG

shperthen

Shpërthen bombola e gazit në një banesë të “Rana e Hedhun”

Një bombol gazi ka shpërthyer në një apartament në Lezhë. Ngjarja ka ndodhur në një banesë pushimi pranë “Ranës së Hedhun” në Shëngjin të...

Panik te Komuna e Parisit, makina shpërthen në flakë në mes të rrugës (VIDEO)

Një makinë ka shpërthyer në flakë në zonën e Komunës së Parisit, pranë Parkut Olimpik në Tiranë. Siç shihet nga pamjet e siguruara nga...

Hidhet në erë diga në Kherson, shpallet gjendja e jashtëzakonshme (VIDEO)

Evakuimet janë duke u zhvilluar në rajonin e Kherson të Ukrainës, pasi një digë e madhe në këtë rajon u hodh në erë. Ushtria ukainase...

Shpërthen diga në Kherson, uji merr gjithçka para

Një digë masive hidroelektrike e epokës sovjetike në pjesën e Khersonit (Ukraina jugore) e kontrolluar nga forcat e armatosura ruse shpërtheu sot, duke lëshuar...

Shpërthen bombola e gazit në Kuçovë/ Shembet një pjesë e banesës, bashkëshorti nxirret nga shtëpia, 84-vjeçarja ende brenda

Një bombol gazi ka shpërthyer mëngjesin e sotëm në një banesë në Kuçovë. Sipas njoftimit të policisë mësohet sen gjarja ka ndodhur rreth orës...

“BIZANTI” u hodh në erë në shëtitoren e Sarandës, reagon Bashkia: Po punojmë për normalizimin e situatës, inkurajojmë policinë për kapjen e autorëve

Bashkia e Sarandës ka reaguar lidhur me ngjarjen e ditës së sotme ku hoteli “Bizanti” i cili ndodhej në shëtitoren e qytetit bregdetar u...

VIDEO/ Shpërthen papritur një bombë e Luftës së Dytë Botërore

Policia e Norfolk, një qytet në Angli,  ka njoftuar se ka shpërthyer papritur një bombë 250 kg e mbetur nga Lufta e Dytë Botërore. Shërbimet...

Tërmeti shkatërrues në Turqi, shpërthen tubacioni i gazit natyror në Hatay

Një tërmet i fortë ka shkundur Turqinë dhe Sirinë orët e para të mëngjesit të sotëm. Tërmeti ka rrafshuar me dhjetra ndërtesa duke u marrë...

Makina me gaz shpërthen në Tiranë, lëndohet shoferi, gruaja dhe dy fëmijët e mitur

Katër anëtarë të një familje kanë mbetur të plagosur lehtë mbrëmjen e sotme, pasi makina me të cilën ata udhëtonin ka shpërthyer në flakë,...

Më e gjata në Europë, shpërthen ura e Kerçit që lidhte Rusinë me rajonin e aneksuar të Krimesë

Një cisternë me karburant ka shpërthyer në urën Kerç të Krimesë të shtunën herët në mëngjes, sipas medias shtetërore ruse RIA. Autoritetet ende nuk...

Lajmet e fundit