Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
32 °
Mër
29 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

shperdorim detyre

Në burg për shpërdorim detyre, ish-kryebashkiaku i Fushë-Arrëzit përfundon në spital

Ish-kryebashkiaku i Fushë Arrëzit, Fran Tuci i arrestuar rreth një muaj më parë është dërguar në spitalin e burgut. Bëhet me dije se Tuci, i...

I shkaktuan 2.6 mln dëm buxhetit të shtetit, Mali i Zi nis hetimin për zyrtarët dhe ish-ministrat

Prokuroria Speciale e Shtetit të Malit të Zi ngriti sot një aktakuzë që akuzon 12 ish-zyrtarë në qeverinë e ish-kryeministrit Dushko Markoviç për shkelje...

Ministria pezullon televizionin Klan Kosova, ja arsyeja

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë në Kosovë ka kallëzuar penalisht Shoqërinë Tregtare “Klan Kosova” SHPK në Departamentin e Krimeve të Rënda. Përmes një komunikate...

1.2 milionë euro dëm shtetit, ish-sekretari i Ministrisë së Financave merret zyrtarisht i pandehur për shpërdorim detyre

Ish-sekretar i Përgjithshëm i Ministrisë së Financave, Arlind Gjokutaj pasi i është komunikuar akuza nga Prokuroria e Tiranës është marrë zyrtarisht i pandehur për...

SPAK çon në gjyq Fatmir Mediun: Ish-ministri akuzohet zyrtarisht për Gërdecin, ka shkelur dhe Kodin Penal Ushtarak

Prokuroria Speciale njofton këtë të mërkurë dërgimin zyrtarisht në gjyq të ish-ministrit të Mbrojtjes Fatmir Mediu, i akuzuar për tragjedinë e Gërdecit. Referuar njoftimit...

Akuzohet për shpërdorim detyre, shtyhet seanca për Sonila Qaton

Është shtyrë seanca në Gjykatën e Posaçme për ish-ministren dhe ish-drejtoreshën e ARRSH, Sonila Qato. Gjykata në këtë seancë trupa gjykuese do të njihej me...

Arrestohen dy efektivë, lejuan kultivimin e kanabisit në një fshat të Fierit

Agjencia e Mbykqyrjes Policiore ka artrestuar dy efektivë, të cilët akuzohen për shpërdorim detyre. Bëhet me dije se në prnga kanë rënë efektivët me iniciale...

Fran Frrokaj, ish-kryebashkiaku i Lezhës dënohet me 3 vite burg për “Shpërdorim detyre”

Ish-kryebashkiaku i Lezhës, Fran Frrokaj dhe ish-kryetari i qarkut, Gjok Ndoka, dënohen me nga 3 vite burg. Gjykata e Apelit në Shkodër ka dhënë...

Ish-ministrja Sonila Qato shkon në SPAK, do të njihet me akuzën për “Shpërdorim detyre”

Ish-ministrja dhe ish-drejtoresha e ARRSH, Sonila Qato ka shkuar paraditen e kësaj të mërkure në ambientet e Prokurorisë Speciale SPAK. Ajo ka qenë e...

U arrestua për “shpërdorim detyre” në Shkodër, hoxha i njohur në krah të Kryekomisarit: E drejta jote do të triumfojë

Agjencia e Mbikqyrjes Policore ka arrestuar dje 14 zyrtarë policie, mes tyre juristë, inxhinierë dhe auditues nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit....

Lajmet e fundit