Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
0.5kmh
40 %
Sht
34 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

shoferet

Gonxhja paralajmëron shoferët: Mos qarkulloni pa shlyer taksat, gjobat dhe kolaudimin

Kreu i Drejtorisë së Përgjithshme të Transportit Rrugor, Blendi Gonxhja u ka bërë thirrje drejtuesve të mjeteve të mos qarkullojnë pa siguracion, kolaudim dhe...

Aksidenti që shkaktoi vdekjen e 9-vjeçarit, arrestohen dy shoferët

Janë arrestuar dy shoferët që pasditën e djeshme kanë shkaktuar vdekjen e një fëmije në fshatin Bërxullë të Tiranës. Shtetasi N. A., duke drejtuar automjetin...

Rrugorja e Tiranës bën “namin” me gjoba, e pësojnë 1.600 shoferë

Policia Rrugore e Tiranës vijon kontrollet e shtuara në të gjitha akset rrugore, për evidentimin dhe ndëshkimin e shkelësve të rregullave të qarkullimit që...

Dy makina përplasen në Laprakë, shoferët dalin në rrugë dhe rrihen me grushte

Një 32 vjeçar ka përfunduar në spital pasditen e kësaj të marte në Laprakë, pasi është konfliktuar me grushte me dy shtetas të tjerë....

Mbi 4 mijë gjoba dhe 21 shofer të arrestuar, Policia Rrugore bën bilancin e tre ditëve

Policia Rrugore është prej ditësh në akset kryesore të vendit me makina inteligjente, radarë automatikë, dronë, dragera, kamera dhe makina të pauniformuara. Si rezultat i...

Plas arma dhe në Belsh, shoferët e autobusëve konfliktohen dhe qëllojnë me pistoleta

Të shtëna me armë zjarri raportohen këtë pasdite edhe në qytetin e Belshit. Mësohet se pas një konflikti banal mes shoferëve të autobusëve, janë...

Aksident në Durrës, përplasen dy makina, njëri nga shoferët në gjendje të rëndë për jetën

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin e Durrësit. Sipas informacioneve paraprake mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës 22:30 të mbrëmjes...

Pajisnin shoferët me certifikata false, pezullohen 4 punonjësit e Drejtorisë Rrugore në Fier, arrestohen dy pronarët (EMRAT)

Dy persona kanë rënë në prangat e policisë së Fierit, pasi akuzohet se pajisnin drejtuesit e automjeteve me certefikata false të errësimit të xhamave. Sipas...

Moti i keq / Policia Rrugore apel shoferëve: Moderoni shpejtësinë, ka prezencë uji dhe inerte në disa akse

Policia Rrugore i bën thirrje shoferëve të tregohen të kujdesshëm në drejtimin e mjetit për shkak se në disa akse rrugore ka prezencë uji...

Bllokohet qendra e Moskës, hakerat futen në sistemin e taksive dhe dërgojnë qindra shoferë në të njëjtën adresë (VIDEO)

Hakerët shënjestruan një aplikacion rus taksie të enjten, duke dërguar qindra shoferë në të njëjtën adresë në Moskë. Bllokim i madh i trafikut në...

Lajmet e fundit