Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Pre
24 °
Sht
34 °
Die
26 °
Hën
29 °
Mar
32 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

shkurt

Shkurti me rekord hyrjesh në Shqipëri, rritet numri i turistëve, por të larta janë dhe daljeve nga vendi

Shqipëria vazhdon të ketë një trend rritës të numrit të turistëve, që kanë zgjedhur vendin tonë për të pushuar edhe në muajt e parë...

Eurostat: Çmimet e ushqimeve në Shqipëri u rritën dy herë më shumë se inflacioni në shkurt

Rritja e përgjithshme e çmimeve në muajin shkurt ishte 6.8% më e lartë se e njëjta periudhë e vitit të kaluar, sipas matjeve nga...

Pas kërkesës së Kuvendit, Komisioni i Venecias vjen në Tiranë në fillim të shkurtit

Në fillim të muajit shkurt vjen në Tiranë “Komisioni i Venecias”.  Mësohet se Komisioni i Venecias do të vijë pas një...

‘Shkurti është muaji i Elvanës’, Ermal Mamaqi zbulon SURPRIZËN e radhës

Prej kohësh fansat po prisnin rikthimin e këngëtares Elvana Gjata në muzikë, ndërkohë që pasditen e djeshme ajo publikoi këngën më të re. ...

Janari mbyllet me shi e borë, çfarë surpriza parashikon moti për muajin shkurt

Edhe ditët e fundit të janarit priten të karakterizohen nga reshjet e shiut ndërsa në zonat malore mbi 700 m nga niveli i detit...

Lajmet e fundit