Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
45 %
3.6kmh
40 %
Enj
28 °
Pre
34 °
Sht
34 °
Die
23 °
Hën
25 °
E enjte, 21 Shtator, 2023

TAG

shkup

Presidenti Begaj në Shkup për samitin e Brdo-Brijunit, në fokus përshpejtimi i integrimit të Ballkanit Perëndimor në BE

Presidenti Bajram Begaj ka zhvilluar sot në Shkup takime me liderët të Procesit të Brdo-Brijunit. Ai është shprehur se përpejtimi i procesit të integrimit të...

Zhvillimet në Maqedoninë e Veriut, Escobar: Amerika ju do pjesë e Bashkimit Evropian

I dërguari i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar ka vizituar dje Shkupin dhe ka folur për zhvillimet e fundit në vend. Ai është...

Debati për ndryshimin e Kushtetutës vë në lëvizje diplomatët, Escobar vizitë urgjente në Shkup

I dërguari i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ditën e nesërme do të vizitojë Shkupin. Sipas medieve vendase mësohet se ditën e enjte...

“Maqedonia e Veriut sa më larg Serbisë”, Petkoviç i përgjigjet deklaratave të Kurtit: Beogradi, miku më i madh i Shkupit

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në qeverinë serbe, Petar Petkoviç, ka komentuar deklaratën e kryeministrit Albin Kurti që e bëri në Tetovë...

Ambasadorja e SHBA paralajmëron nga Shkupi: Lista e zezë e (non-gratave) mund të zgjerohet

Ambasadorja amerikane në Shkup, Angela Aggeler paralajmëroi se Uashingtoni mund të përcaktojë të tjerë persona dhe organizata për korrupsion, por pa dhënë më shumë...

Vrasja e biznesmenit maqedonas në Greqi, dyshohet “larje hesapesh”

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur  në orët e para të mnëgjesit të djeshëm në zonën e  Halkidikit, Greqi. Nga të shtënat mbeti i vrarë 39-vjeçari Orhan Bajrami ,...

Ekzekutohet biznesmeni nga Shkupi në resortin në greqi, plagoset shoku i tij

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur  në orët e para të mnëgjesit të sotëm në zonën e  Halkidikit, Greqi. Sipas asaj  që shkruajnë mediet...

A e dëmtoi Ballkani i Hapur Kosovën? Edi Rama: Kush nuk mori pjesë, gaboi

Kryeministri Edi Rama, në konferencën që po mban me homologun e Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski në Shkup, është pyetur në lidhje me procesin...

Kovaçevski konferencë me Ramën: Procesi i Berlinit me rëndësi për rajonin! Kosova e Serbia të normalizojnë marrëdhëniet

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovačevski po mban një konferencë të përbashkët për  shtyp me kryeministrin Edi Rama i cili sot ndodhet në...

Rama nis turin ballkanik, kryeministri mbërrin në Shkup

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur pak më parë në Shkup, vizitë kjo në kuadër të turit ballkanik. Kreu i qeverisë, i shoqëruar nga delegacioni...

Lajmet e fundit