Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

shkolle

Bie suvaja e tavanit në një shkollë në Greqi, lëndohen tre fëmijë

Momente të frikshme kanë përjetuar mëngjesin e sotëm nxënësit e shkollës fillore në Greqi, kur suvaja kanë ranë nga tavani në oborr. Fëmijet e pranishëm në vendngjarje...

Hapet shkolla e parë shqipe në Malin e Zi

Shqiptarët në qytetin e Rozhajës në Malin e Zi do të kenë mundësi të mësojnë shqip në një shkollë ku mësimi do të jetë...

Shkolla jashtë funksionit në Funarës të Librazhdit, mësimi zhvillohet në lokale dhe shtëpia të braktisura, prindërit ngrihen në protestë

Viti i ri shkollor e ka gjetur me problematika një shkollë në Funarës, të Librazhdit, ku prindërit kanë vendosu mos i dërgojë fëmijët në...

Nxënësi hedh spraj djegës në klasë, tre fëmijë dërgohen në spital

Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur në një shkollë në Krujë, ku një nxënës i vitit të dytë në gjimnaz ka hedhur një sasi...

Nesër nis viti i ri shkollor, Policia publikon masat për parandalimin e incidenteve

11 shtatori do të shënojë nisjen e vitit shkollor 2023-2024. Policia Rrugore e Tiranës, në bashkëpunim me Policinë Bashkiake Tiranë kanë përgatur një plan...

Ndalohet qarkullimi i furgonëve të mallrave në Tiranë, fadromat dhe mjetet e rënda do punojnë vetëm natën (ORARET)

Duke filluar nga e hëna, 11 shtator, asnjë mjet i transportit të mallrave nuk do të qarkullojë në Tiranë në orarin 07:00 – 09:00...

Franca merr vendimin: Nxënësit nuk do lejohen të veshin hixhabin në shkollë

Nxënësve do t'u ndalohet të veshin abaja, rroba të gjera dhe të gjata, ose hixhabi në shkollat ​​shtetërore të Francës. Lajmin e ka bërë me...

Lëndë e re në gjimnazet e Rusisë, mësimi i përdorimit të dronëve ushtarakë

Nxënësit e shkollave të mesme ruse do të mund të mësojnë të fluturojnë me dron luftarakë që nga viti i ri shkollor duke filluar...

Kushi njofton 5 ndryshimet për vitin e ri shkollor: Synojnë rritjen e cilësisë

Ministrja e Arimit, Evis Kushi njofton se janë miratuar disa ndryshime për vitin e ri shkollor që synojnë rritjen e cilësisë dhe kushte më...

Hapen regjistrimet online për klasën e dhjetë. Risia për arsimin parauniversitar: dëftesa me vulë elektronike

Duke nisur nga sot, data 7 korrik, në portalin e-Albania mund të kryhen në çdo kohë aplikimet për regjistrime në klasë të dhjetë, duke...

Lajmet e fundit