Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
2.1kmh
75 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

shkodra

Benet Beci merr detyrën: Ne do ta fillojmë që sot ndryshimin, Shkodra është e para!

Benet Beci ka marrë këtë të hënë detyrën si kryebashkiak i ri i Shkodrës. Këshilli Bashkiak është mbledhur dhe Beci është betuar si qytetari...

As nuk u shit, as nuk u ble, Shkodra besoi!

Nga Alban Dabulla/ Botues i gazetës DITA Të bëhen hetime mbi akuzat për vota të blera kudo dhe për këdo. Për Tomën, Metën, Saliun, Himarën,...

“Unë jam i lumtur që iu bashkova”, deputeti Agron Çela: Shkodra e tha fjalën e saj, tani i takon Benet Becit të transformojë

Agron Çela, deputet tashmë i Partisë Socialiste për Qarkun Shkodër, shkruan për fitoren e madhe të Benet Becit në kryeqendrën e veriut. Ai thotë...

FOTOLAJM/ Në prag të zgjedhjeve, panoramë e trishtë nga Shkodra

Vetëm pak orë na ndajnë nga nisja e votimit për zgjedhjet lokale në 61 bashki të vendit. E teksa politikanët gjatë fushatës zgjedhore nuk i...

Ervin Karamuço tregon cilat janë qytetet me “risk të lartë” në këto zgjedhje

Eksperti i kriminalistikës Ervin Karamuço, ka treguar qytetet që kanë rrezikun më të lartë për krimet zgjedhore. Sipas tij, Shkodra, Lezha dhe Tirana janë...

Sondazhi për 10 bashkitë e qarqeve Shkodër, Lezhë dhe Kukës: Benet Beci merr Kalanë e Rozafës

Dhjetë bashkitë e qarqeve Shkodër, Lezhë dhe Kukës nuk do të ofrojnë surpriza për votimet e 14 Majit, përveç Shkodrës. Sipas sondazhit 25 ditor...

Skënder Minxhozi analizon garën për Shkodrën: Sali Berisha ka humbur krahun e ish-LSI dhe ka faktor Tom Doshin! Benet Beci, një problem i madh...

Analisti i njohur Skënder Minxhozi thotë se Sali Berisha ka probleme të mëdha në Shkodër, në garën për lokalet e 14 Majit. Sipas tij,...

Projekti i parkut Buna, Benet Beci: Qytetit do t’i shtohet porti

Projekti i parkut Buna pritet të transformojë tërësisht hyrjen e Shkodrës. Kryeqendrës së veriut pritet t’i shtohet një port i ri, fusha multisportive, një muze...

Gara për Shkodrën, Benet Beci: Gjithë qyteti është si i vjetëruar, i pamirëmbajtur

"Do punojmë për të rritur investimet dhe mirëqënien në Shkodër". Ky është zotimi i kandidatit të PS-së për kryebashkiak, Benet Beci, i cili shpalosi...

“Dritëhijet e qytetit tem”

Nga Abel Brahusha, student Në kontrast me ujin e rrjedhshëm që Shkodra e ka përreth me bollëk, situata në qytet i ngjason nji kënete me...

Lajmet e fundit