Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

shkarkohet

Dështimet e ONE Albania “i hanë kokën” drejtorit Ekzekutiv, shkarkohet pas katër vitesh Emil Georgakiev

Emil Georgakiev, drejtori Ekzekutiv i One Albania, është shkarkuar nga posti. Georgakiev i cili mbajti postin ekzekutiv për 4 vjet u shkarkua pas dështimeve...

Shkarkohet nga detyra mjeku Apostol Vaso, ironia e tij: Të dal të lyp tani?

Mjeku anestezist reanimator, Apostol Vaso është shkarkuar nga detyra në Spitalin e Traumës në Tiranë. Lajmin e ka bërë me dije vetë mjeku, i cili...

Shkarkohet nga detyra prokurori Bardhyl Shehu

Është shkarkuar nga detyra Prokurori i Lezhës, Bardhyl Shehu pasi nuk mundi të justifikojë pasuritë e veta. Ai nuk u paraqit këtë të enjte në...

Shkarkohet Bledi Çuçi

Pas dy vitesh e gjysëm në këtë post,Edi Rama mori vendimin që të shkarkojë nga detyra Çuçin dhe propozoi që postin e ministrit të...

ONE Albania “i ha kokën” edhe shefit bullgar të IT-së, shkarkohet pas muajsh dështime Svetoslav Nanchev

Svetoslav Nanchev, shefi bullgar i IT-së së kompanisë celulare ONE Albania, është shkarkuar nga detyra. Newsbomb.al mëson se pas muajsh dështime të njëpasnjëshme, është...

Dy dekada në sistemin e drejtësisë, gjyqtarja e Shkodrës Izabela Radovani shkarkohet nga vettingu

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shpalli të premten, më 14 prill 2023, vendimin për shkarkimin nga detyra të Gjyqtares së Gjykatës së Shkodrës, Izabela...

Dështimet e ONE Albania dhe sistemi operativ indian, i “hanë kokën” shefit hungarez për Ballkanin Perëndimor

Róbert Budafoki, drejtues i 4iG International, kompania e re e telefonisë që ka marrë në pronësi ONE Albania dhe Albtelekom, është shkarkuar nga posti....

Bulqiza pa kryetar në prag të zgjedhjeve, Qeveria shkarkon Lefter Allën pas arrestimit nga SPAK

Kryebashkiaku socialist i Bulqizës, Lefter Alla është shkarkuar këtë të premte nga posti. Edhe pse është arrestuar prej ditësh nga SPAK për shkelje në...

Problemet me pasurinë i “djegin” karrierën Rexhina Merlikës, gjyqtarja e Tiranës ngel në vetting

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, shkalla e parë e vettingut, ka shkarkuar nga detyra gjyqtaren e Tiranës Rexhina Merlika. Shkak janë bërë balancat negative...

Futi në xhep qindra mijëra dollarë, shkarkohet zëvëndësministri ukrainas

Zëvëndësministri ukrainas, Vasyl Lozynskiy, është shkarkuar nga detyra e tij pasi dyshohet se ka marrë një ryshfet prej 400,000 dollarësh. Byroja Kombëtare Kundër Korrupsionit arrestoi...

Lajmet e fundit