Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
39 %
3.1kmh
40 %
Mër
25 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

TAG

shikimi

Pesë shenjat e infeksionit të syrit që nuk duhet t’i shmangni

Infeksioni i syrit është një gjendje e karakterizuar nga pushtimi dhe shumëzimi i mikroorganizmave të dëmshëm, si bakteret, viruset, në strukturat e ndryshme të...

Ndodh mrekullia në Itali, realizohet operacioni që i solli shikimin një të verbri

Një operacion i jashtëzakonshëm që u krye në spitalin Molinette në Torino të Italisë, arriti t’i rikthente pjesërisht shikimin një pacienti 83-vjeçar, i cili...

Frutat dhe perimet që ndihmojnë në rritjen e shikimit dhe zvogëlimin e dëmtimit të syve

Trupat tanë fillojnë të përkeqësohen ndërsa plakemi, sytë nuk bëjnë përjashtim. Megjithëse rënia e shikimit është një proces natyror që nuk mund të parandalohet...

Miliarderi vret veten, motivi do ju trondisë

Një miliarder kanadez i ka dhënë fund jetës në moshën 56-vjeçare. Paul Fitzpatrick një biznesmen i suksesshëm vendosi t’i japë fund...

Mbroni sytë nga ekrani i kompjuterit, ndiqni këto 10 këshilla

Si të mos mjaftonin kompjuterët, tani syve u është shtuar edhe një armik tjetër “smartphone”-t dhe ‘iPad’-t që na detyrojnë të qëndrojnë shumë kohë...

“Dr.Mrekullia”, okulistja që i ka rikthyer shikimin 35 mijë afrikanëve, të gjithëve falas

Helena Ndume është një prej okulisteve më të njohura në Afrikën e Jugut. Ajo ka marrë nga vendasit pseudonimin “Dr.Mrekullia” pasi i ka rikthyer...

Shkencëtarët zbulojnë arsyen pse astronautët verbohen në hapësirë

Prej kohësh ka qenë një sindromë e mistershme se përse astronautët e Stacionit Hapësinor Ndërkombëtar kur kthehen në tokë kanë probleme të pakurueshme me...

Ja pse nuk duhet ta shikoni kurrë ekranin e telefonit natën dhe me një sy mbyllur

Të gjithë thuajse e kanë bërë të paktën një herë; të shtrihen në krevat me dritën fikur ndërsa përpara fytyrës mbajnë ekranin e ndritshëm...

Lajmet e fundit