Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

shi

E shtuna me mot me diell, të dielën reshje shiu

Ditën e Shtunë vendi ynë do të jetë nën ndikim të kushteve atmosferike të qëndrueshme me mbizotërim të motit të kthjellët, raporton Shërbimi Meteorologjik...

Reshje shiu në vend, mësoni parashikimin e motit për sot

Orët e paradites do të mbeten me kthjellime ne bregdet dhe zonat e ulëta, por me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta parqiten zonat...

Java me mot të paqëndrueshëm dhe shtrëngata në gjithë vendin

Vendi ynë do të jetë këtë javë nën ndikimin e kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshme me masa ajrore të lagështa. Moti do të jetë...

Përmbytje në Austri, lumenjtë arrijnë nivelin më të lartë në 100 vite

Stuhitë dhe shirat e rrëmbyeshëm kanë sjellë përmbytje të mëdha në Austri pasi nivelet e lumenjve arritën në më të lartin e 100 viteve...

Erëra të forta dhe reshje të dendura shiu, shënohen problemet e para në Vlorë

Gjatë orëve të fundit vendi ynë është përfshirë nga reshjet e dendura të shiut duke sjellë edhe problematikat e para. Sipas informacioneve paraprake bëhet me...

Cikloni “Poppea”, Italia dhe Spanja goditen nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut

Erërat e forta dhe shirat e dendur kanë goditur Spanjën dhe Italinë duke shkaktuar përmbytje dhe shkatërrime të mëdha.  Shërbimet e trenave midis Francës...

Stuhia e shiut përmbyt Frankfurtin, anullohen disa fluturime (Video)

Gjermania është goditur nga një stuhi e fortë mbrëmjen e djeshme. Përmbytjet janë shënuar në Frankfurt duke bllokuar qarkullimin dhe duke përmbytur rrugë, parkingje...

“Çmendet” moti në Bulqizë, shi dhe breshër i fortë

Bulqiza është përfshirë nga rebeshet e shiut dhe breshërit pasditen e sotme. Moti i keq me shira të rrëmbyshëm ka sjellë edhe problematika. Shiu i...

“Top zjarri” mbi Australi, astronomi shpjegon ngjarjen (VIDEO)

Një “top zjarri” u pa duke u ndezur qiellin e natës në Melburn të Australisë të hënën, duke shkaktuar një sërë postimesh në mediat...

Tornado filmohet nga Durrësi (VIDEO)

Pas valës së nxehtë që “dogji” vendin, kjo e fundjavë ka sjellë një ulje të temperaturave dhe reshje të shumta shiu. Tashmë shumë zona...

Lajmet e fundit