Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
28 °
Pre
27 °
Sht
28 °
E martë, 3 Tetor, 2023

TAG

shendetesi

Moti i keq ‘pushton’ vendin, shëndetësia në gatishmëri, Manastirliu takim me strukturat

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu zhvilloi sot një takim me strukturat e shëndetësisë për përballimin e emergjencave të mundshme që lidhen...

‘Shqiptarët paguajnë më shtrenjt për jetën’, PD akuza ndaj qeverisë: Premtim mashtrues i Ramës

Partia Demokratike ka ngritur akuza ndaj qeverise se  premtimi për shëndetësi falas ishte një mashtrim. Deputetja demokrate Lindita Metaliaj tha se...

‘Rama, Beqja e Manastirliu ndajnë miliona euro me klientët’, PD: Do anullojmë konçesionin e dështuar të check up-it

Partia Demokratike ka vazhduar me akuza ndaj  kryeministrit Edi Rama, për korrupsionin në shëndetësi. Deputeti Bardh Spahia ka denoncuar qeverinë e...

JO BURG! Të sëmurët mendorë që kanë kryer vepër penale, do të trajtohen në një institucion të posaçëm

“Trajtimi i personave me nevoja të veçanta të shëndetit mendor që janë të privuar nga liria për shkak se kanë kryer një vepër penale...

Manastirliu në Vlorë: Mamografi e re, 600 mijë euro investime për aparatura moderne në këtë spital

Spitali Rajonal i Vlorës, siç bën me dije ministria e Shëndetësisë, është pajisur me aparatura të teknologjisë së lartë, duke ofruar një standart të...

BARNAT/ Manastirliu thërret në takimin e parë konsultativ përfaqësuesit farmaceutikë: Ja 2 parime të pacënueshme

“Do të rishikojmë rregulloret për ruajtjen dhe cilësinë e barnave si dhe për tregtimin e barnave në Republikën e Shqipërisë, bazuar mbi dy parime...

Ministrja e Ramës në Athinë, firmos marrëveshjen me homologun grek

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu zhvilloi sot një vizitë zyrtare në Greqi, ku u prit nga homologu grek Andreas Ksanthos. ...

Ndihma ekonomike, Manastirliu: Sistemi elektronik zbuloi 19,780 abuzues në kurriz të familjeve të varfra

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu deklaroi nga foltorja e Kuvendit se skema e re e ndihmës ekonomike i ka dhënë mundësinë...

Manastirliu jep lajmin e rëndësishëm: 900 persona me aftësi të kufizuar do të përfitojnë çdo vit…

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale financon për herë të parë shërbimin për karriget me rrota. Ministria e drejtuar nga Ogerta Manastirliu...

Lajmet e fundit