Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
2.1kmh
20 %
Pre
27 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

shendetesi

Çfarë na ndodh nëse gëlltitim pa dashje çamçakëzin?

Megjithëse çamçakëzi është krijuar për t’u përtypur dhe jo gëlltitur, në përgjithësi nuk është i dëmshëm nëse gëlltitet. Mund të keni dëgjuar nga të moshuarit...

Sa zgjat normalisht një ftohje dhe si ta kuptoni se nuk është COVID-19

Mes pandemisë, fillimit të sezonit të gripit, sezonit të alergjisë apo virozave, nuk është çudi nëse e gjeni veten me hundë të bllokuara, ngacmim...

Frymëmarrja e drejtë zvogëlon rrahjet e zemrës dhe stresin, ngadalëson metabolizmin

Një zgjidhje për një problem që mundon shumicën e njerëzve Frymëmarrja e drejtë, e kontrolluar ka efekte pozitive afatshkurtra dhe afatgjata në shëndetin mendor dhe...

Rradha kaotike në Kakavijë prej ditësh, përkeqësohet gjendja shëndetësore e një qytetareje

Një situatë e pazakontë siç nuk ka ndodhur kurrë më parë paraqitet në Kakavijë, pasi është krijuar një rradhë e gjatë kilometrike për të...

Singapori ndalon pijet me sheqer…Coca Cola preket e para: Shpresojmë të mos ndikojë. Pepsi refuzon komentet

Singapori do të bëhet shteti I pare që do të ndalojë me ligj pijet jo të shëdetshme me përqindje të lartë sheqeri, në iniciativën...

Manastirliu krah deputetes së Lushnjes: Përfundon rehabilitimi i Poliklinikës, shërbim cilësor për 186 mijë banorë

Poliklinika e qytetit të Lushnjes, që përfshin edhe dy qendrat më të mëdha shëndetësore të qytetit është rehabilituar tërësisht, për të ofruar kushte bashkëkohore...

Manastirliu: Plotësimi i të gjithë krediteve për mjekët, kusht për ushtrimin e profesionit

“Edukimi në vazhdim nuk do të mbetet vetëm në dëshirën e profesionistëve, por do të jenë kusht për ushtrimin e profesionit. Me ligjin e...

Konferenca mjekësore ‘E-Learning’, Rama: Moment historik në shëndetësi

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në konferencën mjekësore që po mbahet në Tiranë, "E-Learning". Në këtë konferencë është prezantuar...

‘Shërbim i ri shëndetësor falas për dritën e syve’, ja me çfarë uron Rama javë të mbarë

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me publikimin e pamjeve nga spitali Fracez në Tiranë ku tashmë është shtuar edhe një...

Lajmet e fundit