Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
52 %
3.6kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
20 °
E hënë, 2 Tetor, 2023

TAG

shell

Rama e nis ditën me puset e kërkimit në Shpirag: Të dhënat deri tani janë tejet optimiste

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me punën nga kërkimet e puseve në Shpirag. Ai teksa ndan një video, thotë se kompania SHELL po...

Gjiganti i naftës “Shell” raporton fitimet më të mëdha në 115 vite

Gjigandi i naftës dhe gazit Shell ka raportuar fitime vjetore rekord pasi çmimet e energjisë u rritën vitin e kaluar për shkak të pushtimit...

Zbulimi i rezervës së naftës nga SHELL, Rama: Po studiohet kosto e nxjerrjes pasi është në një shtresë të thellë

Kyeministri Edi Rama thotë se Shqipëria ndodhet në “kushte të vështira” për shkak të krizës energjitike që ka prekur Europën, ndaj ai kërkon “durim,...

Gjigantët e energjisë paralajmërojnë! Flasin “CEO”-t e Shell dhe Total: Europën e presin disa dimra të vështirë

Gjigantët e energjisë po paralajmërojnë se “disa dimra të vështirë” janë përpara, ndaj Europa duhet të mendojë për racionimin e energjisë, deklarata që vijnë...

Gjendet burimi i madh i naftës në vend, Shell kërkon ndihmën e kryeministrit hollandez, Balluku: Ia thanë Rames në tryezë…

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku konfirmoi informacionin se Shell ka gjetur naftë dhe gaz në malin e Shpiragut në Berat. Balluku u shpreh...

Anija “ruse” në ujrat shqiptare, reagon Ministria e Infrastrukturës: Nuk është në listën e sanksioneve, u lejua të shkarkonte mallrat e kompanisë SHELL

Një anije me flamurin rus ditën e sotme është shfaqur në Durrës, në një kohë kur Shqipëria ka vendosur sanksione ndaj Rusisë. Në lidhje me...

“SHELL” i jep fund të gjitha sipërmarrjeve të përbashkëta me kompaninë ruse të gazit Gazprom

Kompania britanike e karburanteve, “Shell PLC” deklaroi ditën e sotme se do të largohet nga sipërmarrjet e përbashkëta me gjigantin shtetëror të gazit natyror...

“BANKERS” dhe “SHELL”, kompanitë e naftës që deklarojnë çdo vit falimentin, paguajnë inxhinierët e huaj nga 65 milionë lekë/muaj

Kompania kanadadeze e naftës Bankers Petroleum, tashmë e shitur te kinezët operon prej vitesh në zonën e Fierit. Nëntoka shqiptare e pasur me arin...

Kontabilist të “SHELL”, drejtor bankash dhe të “BANKERS”/ 10 të huajt që marrin deri në 65 milionë lekë/muaj në Shqipëri

Publikimi i të dhënave personale nuk ka kursyer as shtetasit e huaj që punojnë në Shqipëri. Newsbomb.al po publikon emrat e 10 të huajve...

Zbulim i madh në Përmet, kërkimet e “Shell”-it për naftë nxjerrin në dritë furrat parahistorike për pjekjen e qeramikës (Foto)

Disa furra parahistorike që kanë shërbyer për pjekjen e qeramikës janë zbuluar në afërsi të qytetit të Përmetit. Zbulimi është bërë gjatë punimeve të kompanisë...

Lajmet e fundit