Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
4.6kmh
40 %
Hën
19 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

TAG

shami

Georgina Rodriguez mahnit në tapetin e kuq, shfaqet e veshur me shami në Arabinë Saudite

Georgina Rodriguez mahniti në tapetin e kuq të çmimeve “Joy Aëards” në Arabinë Saudite. Spanjollja po përshtatet me jetën në “atdheun” e saj të...

Protesta e grave në Iran pati sukses? Ligji i detyrueshëm i shamisë do të rishikohet

Autoritetet në Iran  i Parlamentit ditën e djeshme që të rishikojnë një ligj të vitit 1983 që mandaton mbajtjen e detyrueshme të shamive. Kjo kërkesë...

Erdogan propozon referendum për mbajtjen e shamisë

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan propozoi të shtunën një votim mbarëkombëtar për garantimin e të drejtës së gruas për të mbajtur shaminë në institucione...

 “Pragu duhet të jetë mosha 16-vjeçare”, Albin kurti për mbajtjen e shamisë në shkollë: Nëse e mundëson sistemi edhe të lidhin kurorë në këtë...

Kryeministri i Kosovës,  Albin Kurti në një deklaratë për media ka folur dhe për mbajtjen e shamisë në shkolla, pas nisjes së një fushate...

Le Pen “NDEZ” debatin në Francë : Do të ndaloj shamitë në publik

Presidenti aktual i Francës Emmanuel Macron dhe rivalja e tij, Marine Le Pen, aktualisht po bëjnë fushatë për postin e presidentit.  Teksa shamia për...

E mbuluar me shami, Fjolla Morina shfaqet krejtësisht ndryshe (FOTO)

Këngëtarja Fjolla Morina këtë herë është shfaqur ndryshe në rrjetet sociale. Ajo së fundmi ka postuar një foto ku shihet e mbuluar me shami, teksa...

Çiljeta Xhilaga heq shaminë, përvëlon me FOTOT provokuese pa reçipeta

Këngëtaren e njohur Çiljeta Xhilaga që prej fillimit të muajit të Ramazanit e kemi parë të mbuluar me shami. Ajo njoftoi...

VAJZA TË VOGLA ME SHAMI NË KOKË, ministria e Arsimit mbyll shkollën në Kavajë

Ministria e Arsimit ka vendosur mbylljen e 3 shkolllave private, dy prej tyre në Tiranë. Ndërsa një nga shkollat e vendosur...

Çiljeta mbulohet me shami të zezë, Oriola Marashi i komenton në FOTO

Këngëtarja e njohur Cciljeta Xhilaga në fillim të muajit të shenjtë të Ramazanit ka bërë me dije se po agjëron. Në...

Çiljeta besimtare e devotshme, publikon FOTON me shami dhe kërkon falje për këto tri gjëra

Në këtë fillim të muajit të shenjtë të Ramazanit kanë qenë të shumtë personazhet VIP të cilët kanë uruar besimtarët myslimanë. ...

Lajmet e fundit