Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
45 %
1kmh
0 %
Pre
33 °
Sht
33 °
Die
25 °
Hën
31 °
Mar
31 °
E premte, 22 Shtator, 2023

TAG

Serbi

Rikthehen tensionet në Veri të Kosovës? Shpërthim i fuqishëm në Mitrovicë

Shpërthim i fuqishëm është  dëgjuar mbrëmjen e djeshme në veri të Mitrovicës. Sipas mediave vendase mësohet se shpërthimi  ka ndodhur gjatë mesnatës, por fatmirësisht...

Lajçaj takon Begajn: Vlerësoj qëndrimet e tij për dialogun Kosovë-Serbi

Presidenti i Kosovës, Bajram Begaj, i cili prej ditësh ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka zhvilluar një takim me të dërguarin e...

“Kosova e ka të qartë se ç’duhet të bëjë për dialogun”, Escobar i prerë: S’ka alternativë për rajonin përveç integrimit evropian

I dërguari i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar shprehu shqetësimin se shohin të marrë trajtë një Ballkan i dy shpejtësive. Gjatë intervistës për Zërin e Amerikëës,...

Kurti akuzoi Lajçak se po thurr skenare me Vuçiçin, reagon DASH: Po bën përpjekje të palodhura për dialogun Kosovë-Serbi

Departamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar pas akuzave të bëra ditën e djeshme nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti për Miroslav Lajçak, i cili...

Vjen reagimi për banderolën anti-Kosovë, UEFA hap zyrtarisht hetimet ndaj Rumanisë

Banderolës së tifozëve rumunë në ndeshjen ndaj Kosovës, duket se i vjen përgjigja dhe nga autoritetet e larta të futbollit. UEFA njofton se ka...

Kurti pas takimit me Vuçiç: Serbia nuk propozoi për Asociacionin, por na vuri kusht

Kryeministri kosovar Albin Kurti ka folur për mediet pas takimit të nivelit të lartë në Bruksel për dialogun Kosovë-Serbi, ku u takua edhe me...

Escobar: Dorëheqja e kryetarëve në komunat veriore të Kosovës do të ishte rruga më e shpejtë dhe më e lehtë

Në prag të takimit ndërmjet Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, i dërguari amerikan për Ballkanin, Gabriel Escobar, i...

Kurti për median polake: Greqia afër njohjes së Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka dhënë një intervistë për median polake, ku ka dhënë edhe një lajm të madh. Gazetari Sascha Fahrbach e ka...

Në konferencë me Vjosa Osmanin, shefi i NATO-s: E rëndësishme të shmanget tensioni i mëtejshëm mes Kosovës dhe Serbisë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg po mban një konferencë të përbashkët për shtyp me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani. Stoltenberg foli për situatën...

Lajçak takim me Bislimin: Në fokus takimi i dialogut Kosovë-Serbi

I dërguari i SHBA për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka zhvilluar një takim me zv.kryeministrin kosovar, Besnik Bislimi. Lajçak ka zbardhur takimin në Bruksel përmes...

Lajmet e fundit