Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
2.1kmh
75 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

sekretari blinken

Flamuri amerikan valëvitet përsëri në Kiev, Sekretari Blinken: Qëndrojmë krenarë krah popullit të Ukrainës

Ambasada e SHBA në Ukrainë është hapur përsëri, pas tre muajsh e mbyllur qëkur Rusia nisi "operacionin special ushtarak" në territorin e fqinjit jugor....

Afganët e nisur nga Rinasi arrijnë në Amerikë, Sekretari Blinken: Faleminderit popullit shqiptar që i priti!

Sekretari Amerikan i Shtetit Antony Blinken, njofton se 212 afganët që u nisën në orët e vona të mbrëmjes së djeshme drejt SHBA, kanë...

Në “Shtëpinë e Bardhë” janë të bindur, Sekretari Blinken: Putin do tentojë përmbysjen e qeverisë ukrainase

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, thotë se është "i bindur" se presidenti rus Vladimir Putin do të përpiqet të rrëzojë qeverinë ukrainase. Në një...

“Rusisë i kemi dhënë dy rrugë”, Ambasada në Tiranë shpërndan mesazhin e sekretarit Blinken, për tensionet në Ukrainë

Ambasada Amerikane në Tiranë ka shpërndarë paraditen e kësaj të marte mesazhin e sekretarit Antony Blinken, për tensionet mes Rusisë dhe Ukrainës. Dy vendet...

Sekretari Blinken ndan këngët e preferuara, në listë dhe ajo e shqiptares Dua Lipa

Sekretari amerikan i shtetit, Antony Blinken, ka ndarë një listë më këngët e tij të preferuara që janë lançuar gjatë viti që lamë pas....

Sali Berishës i vjen mbështetja e parë nga Kosova, diplomatja Tahiri: Shkëlqimi i tij është i paprekshëm, lider historik që vuri kombin mbi të...

Diplomatja dhe ish-zv.kryeministrja e Kosovës Edita Tahiri është mbështetja e parë publike që i vjen ish-kryeminstrit Sali Berisha, pas shpalljes së këtij të fundit...

Lajmet e fundit