Tirana
scattered clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
1kmh
40 %
Die
18 °
Hën
25 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

samiti

Vendimi historik në samitin e G20, Bashkimi Afrikan bëhet anëtar i përhershëm

Kryeministri indian Narendra Modi ka nisur zyrtarisht ditën e parë të samitit të G20 me një fjalim mirëseardhjeje për delegatët. Ai e nisi fillimisht...

Misioni i SHBA ndan foton: Edi Rama në radhën e parë të liderëve të NATO-s

Misioni amerikan në NATO ka ndarë fotografinë zyrtare të samitit të NATO-s në Lituani, ku merrnin pjesë liderët e 31 vendeve që janë aktualisht...

Rama ndan pamje: Samiti i Vilnius i gjen aleatët e NATO-s më të fortë e të vendosur

Kryeministri Edi Rama ka ndarë një video këtë mëngjes nga samiti i NATO-s në Vilnius, Lituani ku thotë se i gjen aleatët më të...

Edi Rama në Samitin e liderëve evropianë në Rejkjavik, puth në ballë kryeministrin e Luksemburgut

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Islandë, ku do të marrë pjesë në samitin e Këshillit të Evropës. Ai është takuar me të pranishmit...

Në konferencë me Ramën, Scholz jep lajmin: Në 16 tetor do të mbahet Samiti i Procesit të Berlinit në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama dhe kancelari gjerman Olaf Scholz po zhvillojnë një konferencë të përbashkët për shtyp në Berlin. Gjatë fjalës së tij Scholz tha se...

Edi Rama jep lajmin nga Podgorica: Samiti për Procesin e Berlinit do mbahet në Tiranë, datën do e vendosim në Berlin me kancelarin Scholz

Kryeministri Edi Rama ka thënë nga Podgorica se në vjeshtë, në Tiranë do të mbahet një tjetër Samit i rëndësishëm që pason atë të...

Rusia “hedh sytë” nga Tirana: Tensionet në veri të Kosovës, nisën pas samitit të 6 dhjetorit!

Rusia pretendon se përkeqësimi i situatës në Veriun e Kosovës ka nisur pas samitit të Bashkimit Evropian në Tiranë. Maria Zakharova, zëdhënëse e Ministrisë...

“Edi, mjeshtri i evenimentit”, nga Brukseli Abazoviç flet për samitin, jep mesazhin për liderët e rajonit: Të mos luftojmë njëri-tjetrin

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, gjatë një sesioni diskutimi rreth samitit të Bashkimit Europian me Balkanin Perëndimor në Bruksel, i shprehu përgëzime...

Ish-ministrja e Integrimit analizon Samitin në Tiranë: Mungoi dokumenti strategjik për Ballkanin, rajoni ka ende rrugë të gjatë drejt BE

Ish-ministrja për Integriminm Klajda Gjosha ka analizuar samitin e BE që u mbajt ditën e djeshme në Turanë. Gjosha shkruan se ishte ditë historike, por...

Reuters shkruan për Samitin e Tiranës: BE ka hartuar propozimin e ri, Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje në më pak se një vit

Bashkimi Evropian ka hartuar një propozim të ri për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë me një afat kohor të qartë të veprimeve,...

Lajmet e fundit