Tirana
scattered clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
1kmh
40 %
Die
18 °
Hën
25 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

sali berisha

Berisha për sulmin ndaj policëve të Kosovës: Dënoj aktin kriminal të frymëzuar nga Beogradi

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për sulmin ndaj policisë në Kosovë që shkaktoi një viktimë dhe dy të lënduar. Berisha i uron ngushëllime familjes së...

SPAK i kërkoi të birin, Berisha: Është i gatshëm në çdo kohë, pa hezitim

Ish-kryeministri Sali Berisha është pyetur ditën e sotme lidhur me kërkesën që SPAK bëri ditën e sotme për djalin e tij, Shkëlzen Berisha, në...

Akuza e rëndë e Berishës: SPAK ka përgjime, Veliaj ka urdhëruar Mërtirin të paguajë Bolinon, Blushin, Fugën

Ish-kryeministri Sali Berisha është ndalur sërish te afera e inceneratorëve. Sipas ish-kryeministrit SPAK disponon prova të cilat tregojnë se si kryetari i bashkisë së...

Grupimet në PD, Bardhi: Dështuam të largojmë Sali Berishën, Basha është në rrugën e tij

Gazment Bardhi ka pranuar mbrëmjen e sotme se demokratët dështuan të largonin Sali Berishën nga Partia Demokratike, dy vite më parë kur Lulzim Basha...

Berisha e shkarkoi dhe i vuri pas SHIK-un, kryetari i parë i Gjykatës së Lartë shkruan nga Amerika: SPAK të mos bëhet gardian i...

Zef Brozi, kryetari i parë i Gjykatës së Kasacionit në Shqipërinë demokratike, sot Gjykata e Lartë, i bën thirrje drejtësisë që të mos bëhet...

Berisha përplaset me Ulsi Manjën në Kuvend: Drejtësia vonon por nuk harron, shko zgjidh qelinë

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja është përplasur në Kuvend me ish-kryeministrin Sali Berisha dhe shkak janë bërë zgjedhjet që do të mbahen në Kukës. Manja...

“Po tejkaloni çdo limit”, Berisha me tone të larta: A keni cipë? Si nuk lexoni shkresën e grupit parlamentar të opozitës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mbajtur fjalën në Kuvend, ku ka thënë se në seancën plenare po kryehet një krim. Ai u shpreh se Partia Socialiste...

Berisha mbledh deputetët e opozitës, Salianji: Të përjashtohet nga grupi kush voton pro qeverisë

Deputeti demorkat Ervin Salianji ka kërkuar që kushdo që voton pro qeverisë të përjashtohet nga Grupit Parlamentar i Partisë Demokratike. Gjatë takimit të zhvilluar mes...

FOTOLAJM/ Sali Berisha pozon i qeshur me mbesën e zyrtarit të PD

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zhvilluar një takim ditën e sotme me disa zyrtarë të Partisë Demokratike. Alfred Lela, drejtori i komunikimit në Partinë Demokratike ka...

“Pas çdo skandali, PS thellon fitoren”, ironia e Spahiut: Të shohim sa do të fitojë Bardhi me Berishën në Kukës

Analisti Kreshnik Spahiu foli mbrëmjen e sotme për zhvillimet politke së fundmi në vend. Teksa u ndal tek zgjedhjet e pjesshme në Kukës, të cilat...

Lajmet e fundit