Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
0.5kmh
40 %
Sht
34 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

Saimir Tahiri

Ministria e Drejtësisë sqaron të vërtetën e FOTOGRAFISË në burgun e Lushnjës

Ministria e Drejtësisë ka sqaruar opinionin publik, lidhur me qarkullimin e një fotoje nga burgu i Lushnjës, në të cilën shfaqej ish-Ministri i Brendshëm,...

Përballja me prokurorët e SPAK, mbrojtja e Ahmetaj: Po nxitoni si me Saimir Tahirin, në fund dështuat dhe me atë! Shtëpinë e kontrolluat pa...

Prokurorët e SPAK janë përballur sot me mbrojtjen e përgatitur nga avokatët e Arben AHmetaj. Ardian Visha dhe Henrik Ligori kanë marrë si shembull...

Basha për lirimin e Tahirit: Goditje e rëndë për drejtësinë, duhet vettingu i politikanëve

Ish-kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka reaguar për lirimin nga burgu të ish-ministrit të Brendshëm  Saimir Tahiri. Deputeti demokrat e cilësoi këtë si një...

Yuri Kim reagon për lirimin e Saimir Tahirit: Zhgënjyese që drejtësia vazhdon me privilegje! Pasoja për gjyqtarët që ndihmojnë “të fuqishmit”

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka reaguar pas lirimit nga qelia të ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Përmes një postimi në Twitter, diplomatja amerikane thotë se...

Pas lirimit, reagon për herë të parë Saimir Tahiri: Do të vazhdoj të kërkoj drejtësinë pa kursim!

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka reaguar pak orë pas lirimit nga qelia. Përmes një postimi në Facebook, ai thotë se do të vazhdojë...

Lirimi i Saimir Tahirit nga qelia, reagon Gazment Bardhi: Është një tallje me drejtësisë!

Kryetari i Grupi të PD-së, Gazment Bardhi ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Elbasanit për të liruar nga qelia Saimir Tahirin, ish-ministrin e...

Gjykata e Elbasanit liron Saimir Tahirin, ish-ministri do qëndrojë në shtëpi deri në përfundim të dënimit

Saimir Tahiri, ish-ministër i Brendshëm i Shqipërisë, është liruar nga qelia dhe do të qëndrojë në shtëpi deri në përfundim të dënimit. Mësohet se...

Përqafuar me nënën dhe mes familjarëve, Saimir Tahiri merr pjesë në homazhet e fundit për të atin

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është duke marrë pjesë në homazhet dhe ceremoninë për përcjelljen për në banesën e fundit të babait të tij,...

“Të isha i korruptuar s’do kërkoja ndihmë”, Saimir Tahiri flet për median italiane, pak ditë para arrestimit: Më vunë bombat… (VIDEO)

“Po sikur të isha i korruptuar? Unë nuk kam ardhur në Itali për të kërkuar nga Guardia di Finanza të dyfishojë fluturimet për të...

U ekstradua nga Gjermania, GJKKO cakton masën e sigurisë “arrest me burg” për Hekuran Markun, i akuzuar për disa vepra penale

GJykata e Posaçme ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për Hekuran Markun, ish-truprojën e Saimir Tahirit, i ekstraduar nga Gjermania ditën e...

Lajmet e fundit