Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
32 °
Mër
29 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

ryshfet

“Shqiponjat” u marrin 300 mijë lekë holandezëve dhe u falin patentën, ata i kallëzojnë dy inspektorët në Policinë e Vlorës

Dy inspektorë të Forcës "Shqiponja" janë arrestuar nga Agjencia e Mbikëqyrjes Policore në Vlorë, pasi ndaj tyre është bërë kallëzim nga dy shtetas holandezë....

3,000 euro për një ndërtim pa leje, SPAK çon në gjyq zyrtarët e Bashkisë Dimal

Gjashtë zyrtarë të Bashkisë së Dimalit do të përballen në gjyq me akuzat për korrupsion dhe shpërdorim detyre. Arben Guraj, Altin Pali, Valentina Jançe,...

Mori 3 milionë lekë ryshfet për një tender, Apeli lë në burg sekretaren e Shëndetësisë Joana Duro

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi masën e sigurisë “arrest me burg” për  sekretaren e Përgjithshme e Ministrisë së Shëndetësisë , Joana Duro....

Shoferi i Kuvendit dhe një kambist, lihen në burg të arrestuarit e SPAK, morën ryshfet për një vend pune në burgje

Klodian Gjeçin, shofer i Kuvendit të Shqipërisë dhe Agron Balla, kambist në Durrës, janë lënë në burg nga Gjykata e Posaçme pas arrestimit dy...

Morën ryshfet dhe premtuan vend pune në Drejtorinë e Burgjeve në 2021, dy të arrestuar me urdhër të SPAK

Dy shtetas janë arrestuar me urdhër të Prokurorisë së Posaçme, pasi kanë kërkuar dhe kanë marrë përfitime materiale të padrejta, në formën e shumave...

“Mendova se është çokollatë”, si u mundua të justifikonte ryshfetin në zarf sekretarja e Ministrisë së Shëndetësisë

Joana Duro, sekretarja e Përgjithshme e Ministrisë së Shëndetësisë e arrestuar tre ditë më parë me urdhër të SPAK, është lënë në burg nga...

Gjykata e Posaçme lë në burg sekretaren e Shëndetësisë, mori 3 milionë ryshfet për një tender

Joana Duro, sekretarja e Përgjithshme e Ministrisë së Shëndetësisë e arrestuar tre ditë më parë me urdhër të SPAK, është lënë në burg nga...

Merrte ryshfet dhe lejonte hyrje-dalje e personave që kishin shkelur Shengenin, arrestohet polici në Portin e Durrësit

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore ka arrestuar një efektiv policie në postin e Durrësit, pasi akuzohet për shpërdorim detyre. Bëhet me dije se është arrestuar shtetasi...

U arrestua për korrupsion në Katar, eurodeputetja greke mohon akuzat: S’kam lidhje me skandalin e ryshfetit!  

Eurodeputetja greke Eva Kaili ka mohuar përfshirjen e saj në një skandal të marrjes së ryshfetit në Katar.  Ajo është një nga katër të...

600 euro për dëshmi penaliteti të rreme, Drejtori i Burgjeve përjashton punonjësin dhe pezullon mbikëqyrësit e tij: Qytetari ishte “i pastër”

Admir Abrija, drejtor i Përgjithshëm i Burgjeve ka urdhëruar urdhëruar largimin nga shërbimi civil të punonjësit Arben Tusha me detyrë Specialist në Sektorin e...

Lajmet e fundit