Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
2.1kmh
20 %
Pre
27 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

ruset

“Të dyshuar për SPIUNAZH”, reagon Rama dhe thumbon Partinë e Lirisë: Trishtim për gjelat laramanë që përdorin ngjarjen delikate për interesa mizerabël (E PLOTË)

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë për ngjarjen e ndodhur pasditen e sotme në Uzinën ushtarake të Gramshit, ku dy shtetas...

Sulmi “rus” në Gramsh, Partia e Lirisë thirrje qeverisë: Kryeministri dhe ministri i Mbrojtjes të ndërpresin pushimet dhe të japin informacion para shqiptarëve

Partia e Lirisë ka reaguar pas sulmit të tre shtetasve të huaj gjatë tentativës për të “infiltruar” Uzinën ushtarake në Gramsh. Përmes një postimi në...

E BUJSHME / Tre RUSË tentojnë të “infiltrojnë” në Uzinën Ushtarake të Gramshit, sulmojnë dhe plagosin ushtarët shqiptarë (FOTO-DETAJE)

Tre shtetas të huaj, me pasaporta ruse dhe ukrainase, kanë tentuar të infiltrojnë Uzinën Ushtarake në Gramsh gjatë mbrëmjes së sotme, por janë përplasur...

Ukraina bën thirrje: Hetim të thelluar për ushtarin e torturuar nga forcat ruse

Zyrtarët ukrainas kanë bërë thirrje për hetim pas publikimit të disa videove në mediat sociale, të cilat duket se tregojnë ushtarët rusë që torturojnë...

Forcat ruse bombardojnë me raketa rajonin e Donetsk, 5 civilë të vrarë

Ministria e Brendshme e Ukrainës ka deklaruar se një ndërtesë dykatëshe në qytetin e Toretsk, është bombarduar mëngjesin e sotëm nga forcat ruse.  “Shërbimi i...

CNN amerikan nxjerr pamjet: Rusët kanë vizituar Iranin dy herë në muajin e kaluar, do blejnë dronë luftarakë pa pilot

Një delegacion rus ka vizituar një aeroport në Iranin qendror të paktën dy herë në muajin e fundit për të ekzaminuar dronët luftarakë, sipas...

“Mos dilni në rrugë!” Zyrtarët u bëjnë thirrje banorëve të Kharkiv: Rusët po bombardojnë zonat e banuara, qendrat tregtare

Forcat ruse kanë kryer një sërë sulmesh në zonat e banuara në ditët e fundit, duke shkaktuar dhjetëra viktima civile në Ukrainë.  Ditën e djeshme...

Vritet balerina ukrainase, po stërvitej me të atin teksa raketat ruse sulmuan qytetin

Një balerinë 20 vjeçe është vrarë nga bombardimet ruse në  në Kryvyi Rih teksa po stërvitej jashtë me të atin.  Lajmi i trishtë është...

Sulmohen me raketa zonat e banuara në Kharkiv, humbin jetën 3 civilë dhe plagosen 28 të tjerë

Tre persona janë vrarë dhe 28 të tjerë janë plagosur nga sulmet ruse në zonat e banuara në Kharkiv. Lajmi u bëm me dije...

Rusët bombardojnë rajonin e Donetsk, 1 i vrarë dhe disa të plagosur

Të paktën një person u vra dhe shtatë mbetën të plagosur pasi forcat ruse bombarduan Sloviansk në rajonin e Donetsk këtë të martë. Lajmi...

Lajmet e fundit