Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
2.1kmh
20 %
Pre
27 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

ruset

Skemë e njëjtë si në Uzinën e Gramshit, Norvegjia mbyll hapësirën ajrore, dronët rusë po fotografonin pikat strategjike

Aeroporti i Bergenit në Norvegji pezulloi operacionet e fluturimit për dy orë e gjysmë pasi vendasit vunë re një dron në zonë. Aeroporti është...

Rusët ia “mbathin” nga vendi, mbi 30 mijë janë larguar nga vendi në tre ditët e fundit

Agjencia kufitare e Bashkimit Evropian thotë se 66,000 rusë kanë hyrë në BE gjatë javës, një rritje prej 30% në krahasim me javën e...

Një ditë pas vendimit të Putinin për mobilizim, rusët në moshë lufte udhëtojnë drejt Serbisë

Dhjetëra pasagjerë zbarkuan në orët e para të së enjtes në Beograd, në fluturime nga Moska, një ditë pasi presidenti Putin njoftoi mobilizim të...

“Si ta thyej krahun në shtëpi”, rusët kërkojnë mënyra për të shmangur rekrutimin e njoftuar nga Putin

"Si ta thyej krahun në shtëpi" është fjala kyçe që po kërkohet në Google në Rusi, pasi Presidenti i vendit Vladimir Putin bëri thirrje...

Putin kërkoi 300.000 trupa, rusët ia mbathin, blejnë biletat pa kthim

  Vetëm disa orë pas konferencës së jashtëzakonshme të presidentit Vladimir Putin, rusët po braktistin vendin. Sipas mediave të huaja mësohet se fluturimet pa kthim nga...

Sulmi në uzinën e Armëve/ Flet ukrainasi: Nuk kam qenë kurrë në Rusi, kam jetuar në Kinë

Dy shtetasit rusë dhe ukrainasi që sulmuan uzinën e Armëve në Gramsh kanë dalë këtë të martë para gjykatës. Bëhet me dije se ukrainasi Fedir...

U ndaluan për spiunazh në Gramsh, rusëve dhe ukrainasit u gjenden edhe tre lingota ari

Detaje të reja janë zbuluar nga provat e siguruara deri më tani për dy rusët dhe një ukrainas të dyshuar se u dërguan nga...

Agjencia Ndërkombëtare paralajmëron “ndërhyrje të mundshme” nga Rusia në centralin bërthamor të Zaporizhias

Agjencia Ndërkombëtare e Energjisë Atomike (IAEA) tha se ekipi që dërgoi në termocentralin bërthamor të Zaporizhias në Ukrainë pa një njësi të agjencisë bërthamore...

Duke kërkuar spiunët rusë në Gramsh

Nga Ben Blushi Një nga dëmet e shumta që Putini i ka bërë rusëve, është se ata duken të këqinj edhe kur janë budallenj. Megjithatë letërsia...

Rusët nisin bombardimet në Kharkiv, 4 të vrarë dhe 9 të plagosur

Të paktën katër persona  mbetën të vrarë dhe nëntë të tjerë u plagosën nga bombardimet e forcave ruse në qendër të Kharkiv mëngjesin e...

Lajmet e fundit