Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Die
24 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

rroga

Në kërkim ndërkombëtar, Kuvendi i ndërpret rrogën e deputetit Arben Ahmetajt

Parlamenti i ka ndërprerë pagën deputetit dhe politikanti socialist Arben Ahmetaj, pasi ky i fundit që prej korrikut eshtë shpallur në kërkim ndërkombëtar për...

Luksemburgu kryeson me pagën vjetore të mësuesve, lë pas edhe “superfuqitë”, po Shqipëria?!

Faqja botërore e statistikave, World of Statistics ka publikuar këtë të shtunë të dhënat për pagën vjetore të mësuesve në botë. Sipas të dhënave...

Ibrahimaj: Pagat e muajit maj do të kalojnë siç ishin para se të miratohej rritja

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave Delina Ibrahimaj, foli sot në një konferencë për shtyp për rritjen e pagave. Ajo bëri me dije se vendimi është...

Berisha sfidon Ramën: Të mbledhim të enjten kuvendin dhe të miratojmë rritjen e pagave, kryeministri gënjeu shqiptarët

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë thirrje  që ditën e enjte të mblidhet Kuvendi dhe të miratohet ligji për rritjen e pagave. Gjatë një deklarate për...

Rama ftesë të rinjve: Bëhuni pjesë e Forcave të Armatosura, rritja e rrogës me 22% do të bëhet realitet në 2024

Kryeministri Edi Rama iu ka bërë ftesë të rinjve për t’u bërë pjesë e Forcave të Armatosura të Shqipërisë. Rama thotë se me rritjen e...

Rritja nuk kursen as Presidentin e Republikës, ja sa do të jetë paga e re e Bajram Begaj

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Financave Delina Ibrahimaj, kanë dalë këtë të premte nga Kryeministri për të prezantuar vendimet e Këshillit të Ministrave....

Deklararat e Ramës për pagën minimale dhe pensionistët, reagon Tabaku: Po përdorin burimet shtetërore për votën, ligji s’e lejon

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka reguar pas deklaratëve të kryeministrit Edi Rama, në lidhje me rritjen e pagave dhe shpërblimet e pensionistëve...

Fevziu i nxori rrogën 5 milionë lekë, reagon menjëherë Policia e Shtetit: Shifra janë të pavërteta, Drejtori paguhet 1.7 milionë

Policia e Shtetit ka lëshuar një reagim zyrtar, në përgjigje të disa të dhënave që janë publikuar mbrëmjen e sotme në emisionin "Opinion" të...

Ledio Lako: Aktorët shqiptarë janë frikacakë, punojnë me rroga të ulta te Teatri Kombëtar

Aktori i humorit, Ledio Lako ka kritikuar kolegët e tij që punojnë në Teatrin Kombëtar. Ai u  shpreh se aktorët shqiptarë janë frikacakë, pavarësisht...

“Po jua bëjmë rrogën sa të doni”, mjeku “shpërthen” ndaj kolegëve: Kur përballeni me punën, rrini si guakë, do shkoni në Gjermani të lani...

Mjeku i njohur Edi Tushe reagon i revoltuar në lidhje me infermierët që kërkojnë paga të larta, por që sipas tij, nuk dinë të...

Lajmet e fundit