Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Die
24 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

rritje

Pagat 900 euro në shtet, ja kur do ta përfitojnë rritjen mësuesit, mjekët dhe efektivët e Policisë

Qeveria ka përcaktuar kalendarin e rritjes së pagave në sektorin publik, sipas një vendimi që u mor më herët këtë vit nga Këshilli i...

Braçe jep lajmin e mirë në Kuvend: Nga 1 tetori rritje me 8.6% të pensioneve

Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe ka njoftuar në Kuvend rritjen e pensioneve nga muaji tetor. Braçe teksa ngriti shqetësimin për disa çështje dha edhe...

Rama: Eksportet shqiptare u rritën me 72% në 2022-n, synojmë majat

Kryeministri Edi Rama thotë se eksportet e mallrave e proukteve shqiptare kanë pësuar një rritje në 2022, krahasuar me 2018. Duke iu referuar raportit të...

“Nuk janë bërë mirë llogaritë”, Jorida Tabaku akuza qeverisë: Rritja e pagave për administratën po zvarritet, ka që në dhjetor që reklamohet

Deputetja demokrate Jorida Tabaku, akuzon qeverinë se ende nuk ka kaluar rritjen e pagave për 185,000 punonjës të administratës publike, edhe pse ka që...

Rritja e pagave për deputetët dhe ministrat, Artan Fuga: Turp i madh, njësoj si katapulta dhe avioni në rënie pikiatë

Akademiku Artan Fuga ka reaguar pas votimit të projektligjit në Komisionin e Ekonomisë për rritjen e pagave për deputetët dhe ministrat, duke e cilësuar...

13 mijë pensionistë u shtuan në 2022, rrezikon skema, po rriten më shpejt se kontribuesit

Numri i përfituesve në skemën publike të pensioneve u zgjerua më tej gjatë vitit 2022, duke arritur në një total prej 686,923 persona ose...

Treguesit e dhunës në familje në rritje në Shqipëri

Treguesit e dhunës në familje po shënojnë rritje vit pas viti në Shqipëri duke e bërë këtë dukuri gjithnjë e më shqetësuese për shoqërinë...

Kush do ta paguajë faturën? Tabaku për rritjen e pagave: Do të pasurohet vetëm pakica për të cilën punon qeveria

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku  ka ngritur shqetësimet mbi pasojat që mund të sjellë për shqiptarët vendimi i qeverisë për rritjen e pagave. Përmes...

Vendimet e qeverisë, Çuçi: Rritje e pagave për zjarrfikësit dhe punonjësit e gardës

Ministrat kanë prezantuar vendimet e madha në mbledhjen e qeverisë. Ministsrsi i Brendshëm, Bledi Çuçi tha se në mbledhje është miratuar rritja e pagës...

Aplikimet për subvencione direkte në bujqësi rriten me 18%, kërkesa më e lartë për naftë falas dhe masat e bletarisë

Rreth 18% fermerë më shumë se 2022 aplikuan për subvencione direkte këtë vit nëpërmjet skemave mbështetëse të bujqësisë. Aplikimet për subvencione këtë vit u mbyllën...

Lajmet e fundit