Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
0.5kmh
75 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

rritje rrogash

Qeveria draft për rritjen e pagave të GJykatës Kushtetuese

Qeveria ka dërguar në Kuvend një draft për rritjen e rrogave të pagave të anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese. Në draft thuhet se veç pagës mujore,...

Berisha kundër ligjit për rritjen e rrogave: Ne s’e votojmë, jemi kundër mashtrimit

Ish-kryeministrit Sali Berisha ka folur jashtë Kuvendit për rritjen e rrogës së zyrtarëve të lartë. Berisha tha se është pro rritjes së rrogës, por e...

Sot Kuvend, deputetët do të votojnë projektligjin për rritjen e rrogave të tyre dhe administratës

Sot deputetët do të mblidhen në seancën e radhës plenare, ku do të diskutohen një sërë projektligjesh dhe akt normativa që më pas do...

Pasi njoftuan ndërprerjen e bojkotit të mësimit, pedagogët sërish në shesh për rritjen e rrogave

Ashtu siç u paralajmërua dje, pedagogët sot janë mbledhur sërish në protestë para Univeritetit Politeknik të Tiranës. Ata edhe sot kërkojnë rritje të pagave. Kjo...

Viti i ri akademik nis me protesta, pedagogët kërkojnë rritje pagash

Sot nis viti i ri akademik 2022-2023. Ndryshe nga vitet e tjera ky vit nis me protesta nga pedagogët të cilët kërkojnë që tju...

“Rozafa rrit rrogat me 8% edhe në kohë krize”, Gjergj Luca paralajmëron: Do protestojmë para Kryeministrisë, të ndryshohen politikat e asistencës sociale

Gjergj Luca, sipërmarrësi i njohur i industrisë ushqimore, nuk është ndalur as nga kriza energjitike dhe rritja e çmimeve për të rritur rrogat e...

Rama ‘hap thesin’: 2.5 milion lekë rrogë plus për mjekët specialist që transferohen në rrethe

Gjatë takimit me infermierët, kryeministri Rama dha dy lajme të mira për sektorin e shëndetësisë. Fillimisht kreu i qeverisë premtoi një...

Lajmet e fundit