Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
1kmh
75 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
27 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

Rome

Rama mbërrin në Romë, takim me presidentin e Senatit të Italisë

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Romë, ku ndodhet në Itali për një vizitë dy-ditore. Kreu i qeverisë teksa ka mbërritur në Itali është takuar...

Funerali shtetëror i ish-presidentit Giorgio Napolitano, Bajram Begaj niset drejt Italisë

Presidenti Bajram Begaj, është nisur drejt Italisë për të marrë pjesë në funeralin shtetëror të ish Presidentit të Republikës së Italisë, Senatorit të Përjetshëm,...

Qindra minj “sulmojnë” Koloseun, autoritetet thonë se turistët janë fajtorë

Turistët, plehrat dhe minjtë kanë ‘pushtuar’ Koloseun. Problemi është përshkallëzuar kohët e fundit dhe autoritetet në Romë janë duke marrë masa të jashtëzakonshme për të...

I dënuar në Itali për pjesëmarrje në organizatë kriminale, kapet në Durrës 39-vjeçari (PAMJET NGA ARRESTIMI)

Ermal (Fation) Skender Dumo, 39 vjeç, ka rënë në prangat e Policisë së Durrësit. Sipas njoftimit të uniformave blu mësohet se 39-vjeçari është dënuar...

Ishte varrosur në Romë, kthehen në Atdhe eshtrat e ish-prefektit të Tiranës Qazim Mulleti

Eshtrat e ish-prefektit të Tiranës, Qazim Mulleti, janë rikthyer në atdhe. Arkëmorti me eshtrat e Mulletit ka mbërritur në Portin e Durrës. Kanë qenë familjarët...

Të shtëna me armë në San Basilio të Romës, vritet një grua police

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në San Basilio të Romës, ku nga të shtënat me armë ka humbur jetën një policie grua. Mediat italiane...

Ambientalistët në Itali shpërthejnë në protesta, hedhin qymyr në shatërvanin e famshëm “Fontana Di Trevi” në Romë (VIDEO)

Ambientalistët kanë hedhur qymyr në shatërvanin e e famshëm "Fontana Di Trevi" të Romës, të dielën duke e bërë ujin e zi, si një...

Zelensky të shtunën në Vatikan, do të takohet me Papa Françeskun

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky pritet që të udhëtojë drejt Romës ku dhe do të takohet me Papa Françeskun. Sipas mediave të huaja mësohet se...

Me një foto të ekos, aktorja e njohur e humorit zbulon se është shtatzënë

Aktorja e njohur e humorit, Delina Disha ka zbuluar se është shtatzënë. Ajo prej disa ditësh po kalon pushimet në Romë, ku me një foto...

Përfshihen nga zjarri barakat e komunitetit egjiptian në Shkodër, ndërron jetë një person (EMRI)

Një zjarr ka rënë mbrëmjen e djeshme në barakat e komunitetit egjiptian në Shkodër, pranë lumit Buna. Si pasojë ka humbur jetën një 60-vjeçar, ndërsa...

Lajmet e fundit