Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
45 %
3.6kmh
40 %
Enj
28 °
Pre
34 °
Sht
34 °
Die
23 °
Hën
25 °
E enjte, 21 Shtator, 2023

TAG

romano prodi

Ish-kryeministri italian akuzon Francën: Nuk e kam kuptuar pse bllokonte integrimin e Shqipërisë

Ish kryeministri i Italisë dhe presidenti i parë i KE, Romano Prodi në një intervistë për Avvenire ka folur lidhur me sfidat që po...

Vdes bashkëshortja e ish-kryeministrit italian, Romano Prodi

Ka ndërruar jetë në moshën 76-vjeçare Flavia Franzoni, gruaja e ish-kryeministrit italian Romano Prodi. Njoftimi është bërë i ditur nga zyra e tij për shtyp....

Biseda me Ditmir Bushatin, Romano Prodi: Lufta në Ukrainë e la Ballkanin në harresë (Video)

Ish-kryeministri Italian dhe njëkohësisht ish President i Komisionit Europian ka folur në një Podcast me ish-Minsitrin e Jashtëm Ditmir Bushati. Në një bisedë që...

Romano Prodit nuk i ndahet “shpirti” nga Vlora, takon kryebashkiakun e qytetit bregdetar dhe shpërthejnë në të qeshura

Dritan Leli, kryetar i Bashkisë së Vlorës present në forumin e kryetarëve të Bashkive të Mesdheut, u takua me ish-kryeministrin Italian Romano Prodi ndërsa...

Ish-presidenti i KE: Hapni negociatat me Shqipërinë, përndryshe do të ketë pasoja

Ish-presidenti i Komisionit Evropian, Romano Prodi duke folur në forumin “Tirana Connectivity Forum” tha se nuk ka asnjë arsye për të ndaluar zgjerimin e...

Meta takon mikun e shqiptarëve, zbardhet çfarë i ka propozuar këtë mëngjes

Ish-kryeministri i Italisë, Romano Prodi është në një vizitë zyrtare në Tiranë dhe e ka nisur këtë mëngjes me Presidentin Ilir Meta. ...

Romano Prodi vjen në Tiranë, flet për shanset e integrimit të Shqipërisë në BE: Vështirësia kaloi, keni edhe 3 kritere për të përmbushur

Ish-kryeministri i Italisë, Romano Prodi e ka komentuar si progresive rrugën e Shqipërisë drejt Bashkimit Evropian. Teksa merrte pjesë në konferencën...

Lajmet e fundit