Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
30 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

TAG

Romana Vlahutin

150 mln euro fitim, ku do shkojnë milionat që i futen Shqipërisë nga finalja e sotme?

Finalja e Ligës së Konferencës së Europës do të jetë një ngjarje, e cila do të mbahet mend nga shqiptarët për disa arsye dhe...

Deklarata “BOMBË” e Adriatik Llallës: Ambasadorja e BE-së më kërkoi që të arrestoja Berishën, vetëm kështu Shqipëria do të integrohej në Bashkimin Europian

Ish-Kryeprokurori Adriatik Llalla ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme, ku deklaroi se ish-ambasadorja e BE-së në Shqipëri, Romana Vlahutin, i ka...

KRYEMADHI kthehet 3 vite pas, flet dhe për thirrjet djeshme ‘Rama ik!’: VLAHUTIN gati të blinte deputetë për Ref. e Drejtësisë, të mos përsëritet...

Siç është fajtor Borchardti, ka qenë dhe Vlahutini, ajo erdhi jashtë radhëve të sistemit diplomatik të Brukselit dhe kjo zonjë nuk mban përgjegjësi....

Petrit Vasili publikon “puthjen kuptimplotë”: Drejtësia e re duhej të ndërtohej fët e fët, u shkel çdo afat

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili shpreh shqetësimin pse për ngritjen e institucioneve të reja të drejtësisë u shkel çdo afat i parashikuar në ndryshimet...

Kush është deputeti i ri i PD në Kuvend, quante Vlahutin ‘baxhellë’, si ndyshoi mendje për djegien e mandateve

Indrit Hoxha është kandidati i radhës i Partisë Demokratike i cili ka pranuar mandatin. Hoxha është pjesë e listës së Tiranës dhe ka dorëzuar...

Rikthehet ish-ambasadorja e BE-së, Romana Vllahutin, takime me zyrtarë dhe ish-ministra (FOTO)

Ish-ambasadorja e Delegacionit të Bashkimit Europian në Tiranë, Romana Vlahutin, është rikthyer në Tiranë. E larguar prej korrikut 2018, për t’u...

Berisha: Vlahutin solli përçarje politike, nuk do ta prisja kurrë në zyrë

Ish kryeministri Sali Berisha ka folur sot për marrëdhënien që ka me ish-ambasadorët E BE-së në Tiranë. I ftuar në emisionin...

Lajmet e fundit