Tirana
scattered clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
1kmh
40 %
Die
18 °
Hën
25 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

rindertim

‘1000 familje do t’i kalojnë festat në banesa të reja’, Ahmetaj: Jemi unik në botë, pasi vetëm ne japim shtëpi falas

Ministri i Shtetit për Rindërtimin Arben Ahmetaj ka folur rreth projekteve të rindërtimit që po zbatohen në zonat e prekura nga tërmeti i 26...

‘Pavarësisht hallit të madh…’, Rama jep lajmin e mirë: 100 milionë € nga BE për rindërtimin u alokuan në buxhet, premtimi u mbajt

Kryeministri Edi Rama e ka quajtur lajm të mirë vendimin e BE për të alokuar në buxhetin e rishikuar të BE-së shumën prej 100...

Prezantohet plani për rindërtimin dhe zhvillimin e mëtejshëm të Vorës (VIDEO)

Në një mbledhje online mes Kryeministrit Rama, ministrit të rindërtimit Ahmetaj, ministres Elva Margariti dhe drejtuesit të Bashkisë së Vorës, Hekuran Brahimaj, është prezantuar...

Ahmetaj flet për rindërtimin: Brenda 1 muaji fillojnë ndërtimet në Laç, deri në 31 dhjetor 4000 familje hyjnë në banesat e reja

Ministri për Rindërtimin Arben Ahmetaj ka folur për banesat e reja që do të ndërtohen në qytetet e dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit....

Dalin pamje nga rindërtimi i Urës së Drojes, Rama: Vijon shembja e traditës së vjetër

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama e ka nisur me publikimin e pamjeve nga rindërtimi i Urës së Drojes. Sipas Ramës...

Lajmet e fundit