Tirana
scattered clouds
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
29 %
1.5kmh
40 %
Sht
35 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

rindertim

Shifra të “çmendura”, BE jep 50 miliardë euro për rindërtimin e Ukrainës

Sot në Londër po mbahet një konferencë donatorësh për të ndihmuar Ukrainën të riparojë dëmet  e shkaktuara nga lufta e agresionit të Rusisë. Me anë...

Erdogan vizitë në zonat e goditura nga tërmeti: Ka filluar ndërtimi i 105 mijë shtëpive

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan vizitoi rajonin e goditur nga tërmeti në Gaziantep dhe gjatë fjalës së tij theksoi se Bajrami i këtij viti...

Basha dorëzon në Këshillin e Europës rezolutën që mbështet rindërtimin e Ukrainës (DOKUMENTI)

Deputeti i Partisë Demokratike Lulzim Basha, në cilësinë e anëtarit të grupit PPE, ka dorëzuar në Këshillin e Europës një Rezolutë që mbështet rindërtimin...

Charles Michel kërkesë liderëve të BE: Me burimet e konfiskuara ruse të rindërtohet Ukraina

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, u kërkon krerëve të shteteve dhe qeverive të 27-ve që të çojnë përpara diskutimet mbi mundësinë e përdorimit...

U rindërtua pas tërmetit, shpërthejnë depozitat në shkollën 9-vjeçare në Durrës

Depozitat e ujit në shkollën 9-vjeçare “Vëllezërit Haradinaj”, në Durrës, kanë shpërthyer ditën e sotme duke sjellë dhe anulimin e procesit mësimor. Mësohet se kjo...

Rama publikon foto nga Zall-Herr: Edhe pak punë na ndan nga përfundimi i 49 shtëpive

Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa foto nga shtëpitë në Zall-Herr që po ndërtohen pas tërmetit tragjik të 2019. Rama ka ndarë foto nga lagja...

Rama publikon videon nga Laçi dhe jep lajmin: Sot familjet e prekura nga tërmeti do të nisin të kthehen në shtëpitë e reja

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me një video përmbledhëse nga Laçi, sesi ishte situata pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit të 2019...

“Një pjesë e bukur e mozaikut të rilindjes”, Rama publikon pamje nga kampusi i ri i Universitetit Bujqësor

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm e ka nisur me mozaikun e rindërtimit. Rama ka postuar një video me pamje nga kampusi i ri i...

Dy vite nga tërmeti tragjik, kryebashkiakja e Durrësit bën bilancin: Janë ndërtuar 214 ndërtesa individuale dhe janë riparuar 405 pallate

Nesër 26 nëntor, bëhen 2 vite nga tërmeti tragjik që shkaktoi 51 viktima, disa të plagosur dhe qindra ndërtesa të shembura. Kryetarja e Bashkisë së...

“Ça i thoni bravo këtij”, Rama “kapet” me komentuesin për rindërtimin në Fushë-Krujë: Mos u mërzit nga gjërat…

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm publikoi pamje nga Fushë-Kruja nga shtëpitë e rindërtuara pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit të 2019. Kryeministri është kapur...

Lajmet e fundit