Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

Rinas

EMRI/ Hoqi nga sistemi “alert” makinën e një shtetasi, pezullohet nga detyra inspektorja e Rinasit

Sulltane Kuka, me detyrë Trup Shërbimi në Seksionin e Sigurisë, në Komisariatin e Policisë Rinas, është është pezulluar nga detyra. Drejtori i Përgjithshëm i Policisë...

AMP prangos inspektoren e Rinasit, hoqi nga sistemi “alert” makinën e një shtetasi

Sulltane Kuka, me detyrë Trup Shërbimi në Seksionin e Sigurisë, në Komisariatin e Policisë Rinas, është ndaluar nga Agjencia e Mbikëqyrjes Policore, pasi akuzohet...

Po kthehej nga Spanja, arrestohet në Rinas 35-vjeçari i shumëkërkuar për tentativë vrasjeje (EMRI)

Një 35-vjeçar i shpallur në kërkim është arrestuar sot nga Policia Kufitare në Rinas teksa po kthehej nga Spanja. Mësohet se në pranga ka rënë...

Balla në Rinas me ministrin britanik të Emigracionit: Numri i shqiptarëve që shkojnë ilegalisht në Angli, është ulur me 90%

Ministri i Brendshëm Taulant Balla dhe Ministri britanik i Emigracionit Robert Jenrick, ishin së bashku këtë të mërkurë në aeroportin “Nënë Tereza”, për të...

Hapet rruga e re drejt Rinasit, kalon në Fushë Krujë dhe Kamëz

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar këtë të martë se për të gjithë pasagjerët që udhëtojnë nga dhe drejt Aeroportit të Rinasit, tashmë është hapur...

Alban Bengasi u prangos sot, rrëfimi tronditës i Nuredin Dumanit: Më ofroi 120.000 euro që t’i ekzekutoja gruan! E tradhtonte me shokun e ngushtë

Nuredin Dumani, një ndër vrasësit me pagesë më të rrezikshëm në Shqipëri, ka rrëfyer një vit më parë detaje nga ngjarjet ku ka marrë...

Amerikani kapet në Rinas me 26 ora të shtrenjta, 23-vjeçari zgjedh Shqipërinë për kontrabandë

Një shtetas amerikan është arrestuar nga Policia Kufitare në Rinas, pasi tentoi që të kontrabandonte në Shqipëri, veshje dhe aksesorë të ndryshëm, si dhe...

Njësia K e Policisë prangos në Rinas burrin nga Koreja e Jugut, i kërkuar për 28 milionë euro mashtrim ndërkombëtar

Një 61 vjeçar me origjinë nga Koreja e Jugut është prangosur nga Njësia K e Policisë shqiptare, e njohur dhe si një divizion special...

Shqipëria vendi i milionave “lumë”, hungarezët e Wizz-Air tallen dhe bëjnë “pilaf” pasagjerët në Aeroportin e Rinasit

Përsëri kompania ajrore hungareze “Wizz Air”  ka bërë vonesa të mëdha mbi fluturimet që lidhin Tiranën me Europën.  Pasagjerët të cilët kanë prerë një...

Gjesti human! Shqiptari nga Mali i Zi harron çantën me 40 mijë dollarë në Rinas, personeli e gjen dhe ia kthen

Një gjest human ka ndodhur së fundmi në aeroportin Ndërkombëtar “Nënë Tereza” në Tiranë.  Një pasagjer që udhëtonte drejt Malit të Zi kishte harruar...

Lajmet e fundit