Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

Richard Grenell

Richard Grenell “paralajmëron” Kurtin: Pasojat do të jenë të rënda për Kosovën nëse refuzohen kërkesat e Perëndimit

  Ish- i dërguari i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka paralajmëruar kryeministrin e Kosovës Albin Kurti, nëse nuk i përmbahet angazhimeve të dhëna...

“Evropianët po bëjnë një punë të pisët”, ish-ambasadori Grenell: Hashim Thaçi duhet të lirohet, çështja ndaj tij ishte politike

Ish-i dërguari i SHBA-ve për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell është shprehur nga Tirana se Haxhim Thaçi duhet të lirohet nga paraburgimi dhe akuzat e...

Richard Grenell i shkon në zyrë Ramës: Të lirojmë Hashim Thaçin! Akuzat ndaj tij janë të rreme dhe të manipuluara

Ish-zyrtari i SHBA Richard Grenell ndodhet në Tiranë për një vizitë informale, ku është takuar me Kryeministrin Edi Rama. Ka qenë vetë Grenell i...

“Ka qenë gjithmonë i gatshëm të dëgjojë palën serbe”, Vuçiç dekoron Richard Grenell

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka konfirmuar më 15 shkurt se do të nderojë ish të dërguarin e posaçëm të Uashingtonit për dialogun ndërmjet...

Grenell: Dëshmitarët ndaj Thaçit në Hagë po tërhiqen, përgjimet treguan se u përdorën agjentë të rremë të CIA-s

Ish-i dërguari special i Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka dëgjuar një incizim të dalë nga një sinjalizues nga Prokuroria Speciale...

A është tentuar ndarja e Kosovës? Grenell: Nuk kam negociuar kurrë për këtë çështje

Ish-i dërguari i administratës Trump për dialogun Prishtinë-Beograd, Richard Grenell thotë se ai nuk ka negociuar kurrë për ndarjen e Kosovës apo shkëmbim territoresh...

Pro-serbi Richard Grenell akuzon Kurtin se po arreston protestues paqësorë në veri të Kosovës, i jep dhe “urdhër” si të veprojë

Ish-emisari special për dialogun Kosovë-Serbi gjatë presidencës së Donald Trump, Richard Grenell akuzon Kosovën si fajtore për tensionet në veri të vendit. Grenell, i cili...

Deklarata e Grenell: Hashim Thaçi po shkonte në Shtëpinë e Bardhë, ja përse u arrestua

Ish-emisari presidencial i SHBA-së për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, ka thënë se ish-kryeprokurori i Gjykatës Speciale, Jack Smith, e paditi Hashim Thaçi...

Situata në veri të Kosovës, Grenell thirrje europianëve: Ndryshoni strategji, të lirohet menjëherë Hashim Thaçi

Ish-i dërguari i Posaçëm për dialogun ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës, Richard Grenell, ka reaguar për situatën e krijuar në veri të Kosovës. Me anë të...

Richard Grenell i shqetësuar me dëbimin e spiunes ruse nga Kosova: Po krijoni precedent të tmerrshëm!

Ish-emisarit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell duket i shqetësuar me vendimin e Kosovës për të shpallur “non-grata” dhe dëbuar gazetaren ruse të dyshuar...

Lajmet e fundit