Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Pre
24 °
Sht
34 °
Die
26 °
Hën
29 °
Mar
32 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

revista newsbomb

Saga e dhimbjes e familjes Mulleti!

Nga REZARTA DELISULA Fatbardha Mulleti Saraçi, mbesa e prefektit Qazim Mulleti sot është 84 vjeç. HISTORI Tregon qytetari prej shkodraneje e zotnillik tironseje. Në një...

Zonjat e “Prime Time”

Nga ILIR XHAFAJ Teksa vera e nxehtë bashkë me zhvillimet politike po harron të ikë, vjeshta ka nisur vrullshëm në ekranet shqiptare. Sezoni i ri...

Nafta e Shpiragut, ëndrra e një dite vere!

Nga FATOS ÇOÇOLI Qysh kur Edi Rama vuri një kapele në kokë dhe ngjiste shkallët e strukturave të hekurit në vendkërkimet e kompanisë Shell në...

Nano, beteja e një jete!

Nga ROLAND QAFOKU Është një lloj burgu numër 2 beteja që Fatos Nano po bën prej 29 gushtit në spitalin “Hygeia” në Tiranë. I futur...

Revista Newsbomb.al vjen me numrin e ri, nga sot në të gjitha pikat e shitjes! Ja artikujt që do të lexoni

Revista Newsbomb.al vjen me numrin e njëzetepestë, nga sot në të gjitha pikat e shitjes! Po ashtu, mund të abonoheni dhe online, për të...

Njihuni me Dean, ekselentja e protestave të mjeksisë

Nga: Françeska Kordalli 20 Korrik 2023. Një ditë e nxehte vere ku teksa qytetarët përplaseshin nëpër kafene e qëndra tregtare, ku e ku të fusnin...

Histeria e kullave

Nga: Ola Xama Ka qytete të ndërtuara mirë dhe të ndërtuara keq. Arkitektura, godinat, ambientet e banimit dhe shërbimit, lidhen me kulturën që ka një...

Luna Djarmati, 12 vjeçarja e medaljeve të ‘ujit’

Nga RETIN TOKA Në sytë e saj shihej gëzim, por edhe emocion njëkohësisht kur u ftua për intervistë. Është lindur dhe rritur nga dy prindër...

Të gjallët e Uzinës së vdekjes

Nga MIKELJANA PRENJA Kur shohim filmin “Shokët”, prodhim i kinostudios “Shqipëria e Re” i vitit 1982, ka një pjesë në film kur inxhinier Genci, ecën...

8 vite në arrati, Indrit Fortuzi thyen heshtjen: Mall për Tironën, por bëra gabime në jetë

Ai është nga ata futbollistë që kanë nick-name “legjendë e gjallë”. Indrit Fortuzi, prej 8 vitesh vetëm ka heshtur. Ambientet sportive të Tiranës së...

Lajmet e fundit