Tirana
broken clouds
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
30 %
4.1kmh
75 %
Mër
29 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

TAG

reshje

VIDEO/ Mot i keq në Korçë, reshjet e dendura të shiut përmbytin rrugët e “Parisit të vogël”

Prej dy ditësh moti i keq ka pushtuar vendin tonë. Disa prej qyteteve kanë hasur probleme si pasojë e reshjeve të dendura të shiut,...

Vranësira dhe reshje shiu në këto zona, ky është parashikimi i motit për sot

Moti në vendin tonë do të jetë sot nën ndikimin e masave ajrore të paqëndrueshme në territorin shqiptar duke sjellë vranësira dhe reshje shiu...

Reshje shiu dhe ulje temperaturash, parashikimi i motit për sot

Moti do të jetë me vranësira dhe reshje shiu me stuhi në veriperëndim, pasdite reshjet do të zhvendosen në lindje. Temperaturat minimale do të luhaten...

Temperatura deri në 36°C, parashikimi i motit për ditën e sotme

Për ditën e sotme vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme për shkak të masave ajrore relativisht...

Rrugët kthehen në lumenj në Turqi, Bullgari dhe Greqi, shkaktohen viktima nga përmbytjet

Shirat e dendur kanë shkaktuar përmbytje në Bullgari, Turqi dhe Greqi duke shënuar edhe disa viktima. Në Bullgari, pamjet tregojnë përmbytje më zonën e Tsarevo,...

Reshje shiu në vend, mësoni parashikimin e motit për sot

Orët e paradites do të mbeten me kthjellime ne bregdet dhe zonat e ulëta, por me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta parqiten zonat...

Paralajmërimi i meteorologëve grekë: Do të përballemi me reshjet më të mëdha kemi pasur ndonjëherë

Kyriakos Mitsotakis vizitoi këtë të martë Ministrinë e Krizave Klimatike dhe Mbrojtjes Civile, për masat që do të merren për të përballuar motin e keq “Daniel”. Parashikuesit...

Vranësira të dendura dhe reshje në këto zona, ky është moti për sot

Moti për ditën e martë parashikohet me vranësira të dendura, si dhe do të kemi prezente reshje shiu me intensitet të ulët, lokalisht deri...

Java me mot të paqëndrueshëm dhe shtrëngata në gjithë vendin

Vendi ynë do të jetë këtë javë nën ndikimin e kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshme me masa ajrore të lagështa. Moti do të jetë...

Zyrtarisht në vjeshtë, kthjellime dhe vranësira, ja si do të jetë moti për ditët në vijim

Këtë javë vendi ynë do të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshme me masa ajrore të lagështa. Moti do të jetë...

Lajmet e fundit