Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

renea

Të shtrirë përtokë nga forcat RENEA, publikohen pamjet nga megaoperacioni me 12 të arrestuarit e bandës së Laert Haxhias

Policia e Shtetit ka publikuar pamje nga megaoperacioni “Never Forget”, ku si ku u zbardhën disa vrasje të bujshme pas dëshmisë së të penduarit...

RENEA fut në shtetrrethim Laçin, Kukësin, Lezhën dhe Dibrën! Të plagosurit në tavolinë me Martin Bardhin, breshëria zgjati 5 minuta

Martin Bardhi është vrarë në ambientet e lokalit të tij, në mes të qytetit të Rrëshenit. Në tavolinë bashkë me të, në momentin e...

Prag tragjedie në Rrëshen: Martin Bardhi u ekzekutua para Komisariatit, atentatorët plagosën dhe tre qytetarë

Tre këmbësorë të rastësishëm kanë mbetur të plagosur nga breshëria e kallashnikovit që u derdh paraditen e kësaj të marte mbi trupin e Martin...

RENEA parandaloi vrasjen në Vlorë, dalin PAMJET: Vëllai i të fortit të Selenicës dhe 5 të tjerë të shtrirë përtokë, pistoletat me plumba në...

Gjashtë shtetas janë arrestuar mbrëmjen e djeshme në qytetin bregdetar të Vlorës, pas një operacioni të befasishëm të zhvilluar nga Forcat Speciale RENEA. Në...

Aksioni i RENEA-s në Vlorë, mes të ndaluarve vëllai i “të fortit” të Selenicës (EMRI)

Santilno Basho mësohet se është një prej pesë personave të shoqëruar mbrëmjen e sotme, në sajë të operacionit që po zhvillohet nga forcat RENEA...

Aksioni “blic” në Vlorë, RENEA shoqëron 5 persona të armatosur, sekuestrohen 2 pistoleta

Policia e Vlorës, Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë dhe RENEA po zhvillojnë kontrolle brenda në qytet, Selenicë e në disa fshatra të Vlorës për...

Mbetën të bllokuar te shpella e Pëllumbasit, “Shqiponja”, FNSH dhe RENEA shpëtojnë turistët francezë

Shqiponja", Njësia Alpine e FNSH Tiranë dhe RENEA kanë shpëtuar dy turistë që mbetën të bllokuar te shpella e Pëllumbasit. Pas një operacioni kërkim-shpëtimi, i...

Operacion anti-kanabis, dalin pamjet nga aksioni i RENEA-s në Shkodër, asgjësohen mijëra bimë kanabisi

Policia e Shtetit sapo ka përfunduar operacionin anti-kanabis në Shkodër, ku janë asgjësuar mijëra bimë narkoike. Policia njofton se janë angazhuar në operacion nga ajri...

Dëshmori i parë i RENEAS, përkujtohet 30 vjetori i rënies së efektivit të forcave speciale Arben Ujka

Arben Ujka ka mbetur i përjetshëm në historinë e Forcave Speciale RENEA, si dëshmori i parë i këtij Reparti i rënë në demokraci. Sot,...

“Do ta lë Policinë”, historia e efektivit të RENEA-s që goditi me shpullë Ervis Martinajn, “tradhëtia” nga eprorët

A.T, (emri dhe inicialet e oficerit janë ndryshuar për efekt të ruajtjes së identitetit të tij), ishte nga ata oficerë të rinj, që mund...

Lajmet e fundit