Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
30 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

TAG

reklama

IuteCredit me buxhet marketingu 8.2 milionë euro në vit, 4 herë më shumë se fitimi

Tetë milionë euro ose rreth 10 miliardë lekë shpenzon kompania e mikrokredive IuteCredit për reklama dhe konsulencë. Kjo shifër e deklaruar nga vetë kompania...

Zvicra ndalon me ligj transmetimin e reklamave për duhanin

Zvicra do të ndalojë me ligj transmetimin e reklamave për duhanin. Ky vendim është miratuar vitin e kaluar në  një referendum. Kabineti i ministrave tha se...

KQZ: Partitë politike nuk deklaruan 5 milionë euro reklama në zgjedhjet parlamentare

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve publikoi të enjten raportin e gjetjeve nga auditimi i fondeve të përfituara dhe shpenzuara nga partitë politike pjesëmarrëse në zgjedhjet...

Nga “Portokalli” te “Next”, programet më të lira dhe më të shtrenjta në ekranet shqiptare

Më thuaj ku do të reklamosh, të të them sesa kushton! Këtë sezon, ekranet shqiptare, teksa kanë mbajtur emisionet bazë në programacionin e tyre,...

Google merr vendimin, PEZULLON të gjitha reklamat në Rusi

Google ka njoftuar këtë të premte se ka pezulluar të gjitha reklamat në Rusi.  Sipas CNN, Google ka bërë me dije përmes një deklarate...

Mediat po përjetojnë ‘shkundjen’ e dytë të madhe në tregun e reklamave

Zhvendosja e dytë e madhe në Shqipëri (në botë ka filluar prej vitesh) ka nisur në gjysmën e dytë të 2018-s dhe po...

‘Mos kemi llafe pastaj’, Rama ULTIMATUM mediave

Kryeministri Edi Rama ka kujtuar sot të gjitha mediat për heqjen e reklamave për bastet dhe kazinotë elektronike. Rama thekson se...

I riu i kthehet Ramës: Ti premtimet i ke reklama, kryeministri: Ja ndryshimi mes meje dhe teje

Gjatë llogaridhënies në Lurë një i ri i është drejtuar kryeministrit Edi Rama duke i thënë se duan rregullimin e rrugës dhe jo rehabilitimin...

Reklama fantastike i ndryshon jetën çiftit, nga 499 euro shesin makinën për 50 mijë euro (VIDEO)

Një histori e çuditshme ka ndodhur në Italinë fqinje, e cila tregon se sa ndikon reklama në shitjen e një produkti.  ...

Lajmet e fundit