Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Pre
24 °
Sht
34 °
Die
26 °
Hën
29 °
Mar
32 °
E premte, 22 Shtator, 2023

TAG

refuzim

Sali Berisha pranon ftesën e Bardhit: Nesër do jemi në tryezën e pajtimit! REFUZON Basha

Ish-kryeministri Sali Berisha dhe njëherësh drejtuesi i Rithemelimit, ka njoftuar se do të jetë pjesë e tryezës së pajtimit që ka njoftuar Gazment Bardhi....

Jorida Tabaku refuzon drejtimin e PD: Ma kërkoi dhe Basha një vit më parë! Partia të shkojë në zgjedhje

Jorida Tabaku, deputete e PD dhe e përfolur si kandidate për të marrë kryesimin e kësaj force politike, ka refuzuar propozimin e bërë nga...

“Më rrezikohet jeta nga Aldo Bare”, u kap në Janinë, Laert Haxhiu refuzon të ekstradohet drejt Shqipërisë

Laert Haxhiu i cili u arrestua pak ditë më parë në Janinë, ka mohuar që të  të jetë autor i masakrës së Lushnjës me...

Svetlana Timofeeva nuk do të ekstradohet, Gjykata e Elbasanit merr vendimin për rusen e arrestuar për spiunazh

Togat e zeza të Elbasanit kanë vendosur këtë të premte të mos ekstradojë shtetasen ruse Svetlana Timofeeva. Ajo u ndalua në gusht të vitit...

Gjykata rrëzon Arben Ahmetajn: Kontrollet e banesave janë të ligjshme

Gjykata e Posaçme ka refuzuar ankimimin e ish-ministrit të Financave Arben Ahmetaj për kontrollet e ushtruara, në banesën e bashkëjetueses së tij dhe atë...

Kroacia refuzon pjesëmarrjen në misionin e BE-së për trajnimin e forcave ukrainase

Ligjvënësit kroatë më 16 dhjetor refuzuan një propozim që Kroacia t’i bashkohet një misioni të BE-së në mbështetje të ushtrisë ukrainase. Qeverisë kroate i duheshin...

PD refuzon raportimin e Ardi Veliut: Kriminel me uniformë, vrapoi të manipulonte vrasjen e Lear Kurtit

Deputetët e Partisë Demokratike kanë braktisur mbledhjen e Komisionit të Sigurisë, ku mesditën e kësaj të premteje ishte duke raportuar Ardi Veliu, kreu i...

Përfaqësuesit e KiE s’morën pjesë në darkë, reagon Rama: S’kishin si të ndiheshin mirë pas fjalimit, u ra si rrufe (Mesazhi për opozitën)

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pasi disa nga zyrtarët e Këshillit Europai nuk morën pjesë në darkën e organizuar nga Shqipëria në Strasburg. Rama shkruan...

PS refuzoi komisionin hetimor për çështjen “Becchetti”, Bardhi: PD nuk do të heshtë, dokumenti ku u bazuam s’është konfidencial

Deputeti socialist Taulant Balla tha në seancën e sotme plenare se kërkesa për ngritjen e një komisioni hetimor për çështjen “Becchetti” është në kundërshtim...

FDA refuzon dozën e tretë të vaksinës Pfizer për moshat mbi 16 vjeç

Paneli këshillues i Administratës Amerikane të Ushqimit dhe Barnave (FDA) nuk ka pranuar që të miratojë përdorimin e një doze të tretë të vaksinës...

Lajmet e fundit