Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
39 %
3.1kmh
40 %
Mër
25 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

TAG

referendum

Zvicra voton “Po” në referendumin për të shpëtuar akullnajat

Votuesit në Zvicër kanë mbështetur një projekt-ligj të ri klimatik të krijuar për të ulur përdorimin e karburanteve fosile dhe për të arritur emetimet...

Referendumet e Rusisë në Ukrainë, Zelensky kërkon ndihmën e Erdogan: Ta zgjidhim në rrugë diplomatike

Referendumet e mbajtura nga Rusia në rajonet e pushtuara në Ukrainë, kanë shkaktuar zemërimin e ndërkombëtaëve dhe kanë nxitur presidentin Volodymyr Zelensky t’i drejtohet...

Blinken: Aneksimi i territoreve ukrainase nga Rusia “nuk do të njihet kurrë”

Bashkimi i territoreve në lindje dhe jug të Ukrainës me Rusinë nuk do të njihet kurrë, tha Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken. Reagimi...

Zbulohet plani i Putin: Referendum dhe aneksim i territoreve të pushtuara ukrainase

Rajonet separatiste të Donetsk-ut dhe Luhansk-ut në Ukrainë pritet të votojnë për t’iu bashkuar territorialisht Rusisë. Krerët e vendosur nga Kremlini në tre rajonet e...

Rusia shtyn referendumin në rajonin e pushtuar të Kherson për “arsye sigurie”

Autoritetet pushtuese ruse në qytetin strategjik jugor të Ukrainës, Kherson, kanë shtyrë një referendum për bashkimin me Rusinë, për arsye sigurie. "Kjo është duke...

Kreu i Luhanskut paralajmëron Referendum për t’u bashkuar me Rusinë

Kreu i rajonit separatist Luhansk të Ukrainës tha të dielën se mund të mbajnë një referendum për t'u bërë pjesë e Rusisë. "Unë mendoj se...

Kuvendi votoi kundër lejimit të Referendumit, serbët protestojnë në Mitrovicë, i udhëheq krytari i Listës Serbe

Kuvendi i Kosovës votoi ditën e djeshme kundër mbajtjes së Referendumit serb në territorin e Kosovës. Kjo ka sjekllë pakënaqësi në radhët e qytetarëve serbë,...

Rreth tre orë nga nisja e votimit për shkarkimin ose jo të Bashës, në Lazarat demokratët aspak të interesuar, lënë kutiat bosh

Që nga ora 08:00 ka nisur votimi për referendumin e PD, për shkarkimin ose jo të kreut të PD, Luzlim Basha. E teksa bëhen rreth...

Djali i Sokol Olldashit mes të rinjve demokratë që kërkojnë REFERENDUM për përjashtimin e Sali Berishës

Forumi Rinor i Partisë Demokratike ditën e sotme i ka dërguar një shkresë Sekretarit të Përgjithshëm Gazment Bardhi, ku kërkojnë mbajtjen e një referendumi...

“Rebelohet” Kryesia e FRPD-së, shkresë Gaz Bardhit: Duam REFERENDUM për përjashtimin e Berishës, nga Lulzim Basha

Kryesia e Forumit Rinor të Partisë Demkratike, i ka dërguar sot një shkresë Sekretarit të Përgjithshëm Gazment Bardhi, ku kërkojnë mbajtjen e një referendumi...

Lajmet e fundit