Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
39 %
3.1kmh
40 %
Mër
25 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

TAG

raporti i DASH

DASH vuri në pah korrupsionin, Rama: Janë rritur investimet e huaja në Shqipëri

Menjeherë pas përfundimit të mbedhjes në Tepelenë me kabinetin qeveritar, Rama ka folur për ndryshimin e imazhit të Shqipërisë, sidmos në fushën e turizimit. Rama...

Raporti i DASH për investimet, Ilir Meta ngre alarmin: Shqipëria në rrezik falimentimi

Ilir Meta ka reaguar për raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit në lidhje me klimen e investimeve në vend. Kryetari i Partisë së Lirisë...

Mocion me debat për raportin e DASH/ Balla: Përshëndes faktin që s’ka firmosur Berisha, të diskutojmë dhe për “non grata-n”

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka thënë se mazhoranca mezi pret të diskutojë për raportin e DASH, por kërkesa për...

Raporti i DASH pasqyron përplasjen e Agron Shehajt me qeverinë për mbylljen me forcë të biznesit

Raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit për Shqipërinë ishte tepër kritik, duke nënvizuar disa nga problemet më shqetësuese nga korrupsioni te liria e medias,...

Murrizi ironizon Ramën për Raportin e DASH: Sërish “copy-paste” i 8 viteve më parë! Thotë fajin e ka opozita

Ish-deputeti demokrat Myslim Murrizi ironizon kryeministrin Edi Rama për deklaratat e tij se Raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit për Shqipërinë është “copy-paste” i...

Alibeaj thirrje socialistëve: Hiqni sikletin dhe flisni për “non-gratat”, ju s’jeni më maxhorancë

Kreu i Grupit Parlamentar të PD-së, Enkelejd Alibeaj ka kërkuar nga kolegët e tij socialistë të mbajnë një qëndrim të qartë ndaj personave të...

Arben Ahmetaj flet për raportin e DASH: Shërben si manual pune, kemi arritur rekorde të shkëlqyera

Zv.kryeministri Arben Ahmetaj  ka komentuarnë seancën e sotme plenare raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit, ku qeveria shqiptare është cilësuar si më e korruptuara....

“DASH kur shkruajnë dhe DELE kur flasin”,Ylli Manjani ironizon deklaratën e Ramës mbi raportin e amerikanëve: Edhe këtë vit  të korruptuar dalim  

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar pas debatit për raportin e DASH, ku qeveria shqiptare është cilësuar, si më e korruptuara. Në një postim...

“Peshku ka plasur me kohë sheshit e po qelb dynjanë”, Alibeaj i përgjigjet reagimit të Ramës për raportin e DASH: Një kryeministër normal do...

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, ka reaguar për deklaratën e kryeministrit Edi Rama, lidhur me raportin e DASH, ku qeveria shqiptare...

“Peshku qelbet nga koka”, Kryemadhi reagon për raportin e DASH: Skaner i krizës institucionale, ekonomike dhe të shpopullimit masiv…

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi gjithashtu ka reaguar për raportin e publikuar dje nga Departamenti Amerikan i Shtetit, për Shqipërinë, ku qeveria shqiptare është...

Lajmet e fundit