Tirana
moderate rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
20 °
E martë, 26 Shtator, 2023

TAG

raport

Raporti i KLSH-së, raportimi i Olës dhe reagimi i bashkisë për kontratën e Inceneratorit të Tiranës

Sa herë shkruhen lajme, kur hidhen në rrjet fakte për inceneratorin e Tiranës, apo kritikohet vonesa e hetimeve të SPAK për kryepërgjegjësin bashkiak të...

Berisha nuk pranon zgjedhjet e 14 majit: Një raport me 600 faqe do shpërndahet kudo në botë

Lideri historik i Partisë Demokratike, Sali Berisha nuk ka pranuar zgjedhjet e 14 majit duke i quajtur një farsë e shëmtuar. Në fjalën e tij...

Publikohet raporti i BE për Kosovën: Situata në veri mbetet sfiduese, dialogu, i brishtë

Situata në veri të Kosovës mbetet ende sfiduese. Kështu thuhet në raportin e Bashkimit Evropian për të drejtat e njeriut. Në raport theksohet se...

Raporti i DASH: Shqipëria mosmarrëveshje me tre kompani amerikane, dy i janë drejtuar Arbitrazhit

Departamenti Amerikan i Shtetit publikoi sot raportin vjetor për klimën e investimeve në Shqipëri. Notat kritike ishin ato që shoqëronin gjithë raportin. Në një nga...

“Serbia vazhdimisht nxit tensione në rajon”, Kurti reagon për raportin e Komitetit të Helsinkit

Kryeministri i Kosovë, Albin Kurti ka reaguar në lidhje me raportin e publikuar së fundmi të Komitetit të Helsinkit për të Drejtat e Njeriut....

OKB nxjerr raportin: Mbi 9 mijë civilë janë vrarë në Ukrainë

Zyra e komisionarit të lartë për të Drejtat e Njeriut në Kombet e Bashkuara tha se 9.083 civilë ukrainas janë vrarë që nga nisja...

Kërkon lirinë, mjekët e Lefter Allës paraqesin raportin për problemet e zemrës

Ish-kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla kërkon që të dalë nga burgu. Përmes avokatit të tij, Alla shpesh herë ka kërkuar nga togat e zeza...

Rama publikon raportin: Shqipëria e para në Europë për rritjen e turizmit

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një raport të Organizatës Botërore të Turizmit, i cili e rendit Shqipërinë të parën në Europë për 3 muajt...

“Nuk u fol për komunitetet vendore në fushatë”, Balla-vëzhguesve të OSBE-ODIHR: Mos monitoroni mediet, por terrenin!

Depueti i Partisë Socialiste Taulant Balla ka falenderuar qytetarët që u besuan votën kandidatëve të PS në 14 maj. Në një deklaratë për mediet ai...

“Normalizimi duhet të përfshijë edhe njohjen e ndërsjellë”, PE miraton raportet për Kosovën dhe Serbinë

Parlamenti Evropian ka miratuar dy rezoluta vjetore për Kosovën dhe Serbinë, “përmes së cilave u bëhet ftesë të dyja vendeve që të jenë konstruktive...

Lajmet e fundit