Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
4.6kmh
40 %
Hën
19 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

TAG

Ramush Haradinaj

Sanksionet e BE ndaj Kosovës, Haradinaj: Mocioni për shkarkimin e Albin Kurtit është interes kombëtar

Kryetari i AAK, Ramush Haradinaj ka reaguar pasi Bashkimi Europian vendosi masa ndaj Kosovës për shkak të mos marrjes së veprime për të çtensionuar...

Haradinaj i ashpër ndaj Kurtit: Ose është spiun i Serbisë, ose kërkon të rrijë në pushtet

Kyetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka mbajtur një qëndrim të ashpër ndaj kryeministrit Albin Kurti duke thënë se ai  “ose...

Haradinaj thirrje Kurtit dhe Osmanit: Pranoni sugjerimet e SHBA! Rreshtohuni me aleatët që të fitojmë betejën me Serbinë

Kryetari i Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se Kosova po kalon momente të vështira, për shkak të “kryeneçësisë” së kryeministrit...

“Situata më e rëndë që nga 1999”, Haradinaj i shqetësuar: Mocioni i mosbesimit për qeverinë Kurti, zgjidhja e situatës

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka folur lidhur me situatën në veri të Kosovës për të cilën është shprehur...

“Përjashtimi nga Defender është alarm”, Haradinaj: Kurti të japë dorëheqje, e ka kthyer Kosovën 10 vjet mbrapa

Ish-kryeministri i Kosovës njëherazi kryeyari i AAK, Ramush Haradinaj kërkon që kryeministri Albin Kurti të japë dorëheqje. Me anë të një postimi në rrjetet sociale...

Ramush Haradinaj këmbëngul që zgjedhjet në Veri të mos mbahen: Duhet diskutuar me Amerikën dhe partnerët

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj këmbëngul se zgjedhjet në veri, që pritet të mbahen më 23 prill, duhet të shtyhen....

Marrëveshja me Serbinë, Haradinaj: Mund ta shajmë Albin Kurtin, por ajo është më e mira e mundshme

Ish-kryeministri Ramush Haradinaj thotë se marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë është më e mira e mundshme, duke u bërë ndër të paktët politikanë në...

Vëllai i kryetarit të veteranëve dhe kushëriri i Ramush Haradinaj, ndërron jetë Agron Haradinaj

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë mbajtur sot një minutë heshtje për veteranin Agron Haradinajn, i cili ka ndërruar jetë këtë të enjte pas...

Ish-kryeministri Haradinaj: Krijimi i Asociacionit, rruga e vetme për të arritur tek marrëveshja finale

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj thotë se Prishtina nuk duhet të mbetet peng i Asociacionit dhe se zgjidhja e kësaj...

Incidentet në Kosovë, Haradinaj: Ata që po hartojnë skenar destabilizimi, do përfundojnë me turp

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë Kosova dhe Serbia s’kanë rrugë tjetër “përpos të merren vesh për të qenë...

Lajmet e fundit