Tirana
scattered clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
1kmh
40 %
Die
18 °
Hën
25 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

ramazani

Baba Mondi uron Fitër Bajramin: Gëzuar këtë ditë të bekuar! Edhe jo myslimanët, me mirësinë e tyre na e bënë më të lehtë muajin...

Kryegjyshi Botëror Bektashian, Haxhi Dede Edmond Brahimaj bekon dhe uron gjithë besimtarët myslimanë për Fitër Bajramin. Nëpërmjet këtij mesazhi, Baba Mondi lutet për nevojën...

Imami shqiptar thirrje politikanëve: Mos na merrni dhe iftarin të paktën! Keni bërë shumë zullume, na lini diçka ku nuk jeni JU

Imami shqiptar Gazi Aga i cili prej disa vitesh jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku edhe ofron shërbimet e tij për myslimanët...

I përket besimit të krishterë, por Linda Prendi shoqëron mikeshat e saj në iftar

Ky muaj është i shenjtë për besimtarët myslimanë. Iftari është padyshim simbol i rëndësishëm i muajit të Ramazanit. Në këtë atmosferë, emisioni “Një kafe me...

Zelensky uron Ramazanin: Le të na ndihmojë lutja ndaj të pafeve rusë

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky ka uruar me një video mesazh besimtarët myslimanë për muajin e Ramaznit, duke kërkuar që Ukraina “të pastrohet nga...

Nesër nis muaji i shenjtë i Ramazanit, besimtarët myslimanë fillojnë agjërimin

Nesër nis zyrtarisht muaji i shenjtë i Ramazanit për të gjithë besimtarët myslimanë në mbarë botën. Besimtarët myslimanë do të agjërojnë për 30 ditë...

Falja do të bëhet në shesh, Xhamia e Namazgjasë nuk hapet për Fiter Bajram

Edhe këtë Fiter Bajram besimtarët myslimanë në Tiranë do të fallen në sheshin “Skënderbej” në qendër të kryeqytetit. Xhamia e madhe e Namazgjasë nuk do...

Sot është Nata e Kadrit, disa sekrete që fsheh kjo natë e shenjtë islame

Sot është nata e Kadrit dhe sipas fesë islame, agjërimi në këtë ditë konsiderohet i vlefshëm sa një mijë muaj. Për këtë arsye numri i...

Kreu i Komunitetit Mysliman uron besimtarët për muajin e bekuar të Ramazanit: Nesër, nisin rrugëtimin e lartësimit shpirtëror

Bujar Spahiu, kreu i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë uron të gjithë besimtarët myslimanë për muajin e bekuar të Ramazanit. Spahiu thotë se nesër myslimanët...

“Njerëzit kanë harruar përse jetojnë”, Hoxhë Ahmed Kalaja shpjegon synimin e Ramazanit

Hoxha Ahmed Kalaja në prag të nisjes së Ramzanit është shprehur se synimi nuk është të qëndrojmë vetëm pa ngrënë dhe pa pirë, por...

Meta uron festën e Fiter Bajramit dhe citon Kuranin: Lehtësoni dhe mos vështirësoni, MOS nxissni urrejtje!

Presidenti i vendit Ilir Meta ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fiter Bajramit. Në një postim në Facebook, Kreu i Shtetit shprehet se shumë...

Lajmet e fundit