Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
0.5kmh
40 %
Sht
34 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

ramazan

Kryeministri Rama publikon foto nga darka e iftarit: Ju uroj ditë të mbarë sot në ditën e fundit të muajit të bekuar

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me disa foto nga mbremja e djeshme , ku nga kryeministria u organizua një darkë tradicionale e...

Dy ditë më parë iu nënshtrua një operacioni, Rama sot u rikthehet aktiviteteve

Kryeministri Edi Rama pasditen e sotme rinis aktivitetin pas ndërhyrjes kirurgjikale që iu nënshtrua vetëm dy ditë më parë. Bëhet me dije se kreu i...

“Mos përdorni Instagram e Tik-Tok gjatë Ramazanit”, Hoxha: Ndaleni shikimin haram

Hoxha Labinot Maliqi ka dhënë disa këshilla besimtarëve myslimanë për muajin e Ramazanit. Në një intervistë për emisionin “Kendiv”, ai tha se ata që agjërojnë...

Nesër nis muaji i Ramazant, kreu i KMSH-së mesazh besimtarëve mysliman: Të lëmë anash mospajtimet

Nesër nis muaji i bekuar i Ramazanit. Për këtë rast kryetari i Komunitetit Mysliman, Bujar Spahiu ka uruar të gjithë besimtarët. Ai shprehet se ky...

Këmbëkryq me të dënuarit që mbajnë Ramazan, drejtori Admir Abrija në burgun e Fushë-Krujës me imamin Ahmed Kalaja (POROSIA)

Besimtarët myslimanë kanë nisur prej mëngjesit të kësaj të shtune agjërimin për muajin e bekuar të Ramazanit. Agjërimi ka nisur dhe në institucionet e...

Me foto nga xhamia e Et’hem Beut, ambasadorja Kim uron në shqip: Gëzuar muaj i Ramazanit

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka uruar besimtarët myslimanë për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit. Ajo ka postuar një foto nga...

Besimtarët myslimanë bëhen gati për muajin e shenjtë të Ramazanit: Çfarë e prish agjërimin dhe KALENDARI

Besimtarët myslimanë bëhen gati për muajin e shenjtë të Ramazanit. Për 30 ditë radhazi në mbarë botën, myslimanët nisin ritualin e agjërimit në shenjë...

Urimi i Ramës për Muajin e Shenjtë të Ramazanit, eksperti zbulon gabimin e kryeministrit me foton: Mbarësi për popullin e Egjiptit

Mëngjesin e sotmë kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në rrjetet sociale uroi besimtarët muslimanë për Muajin e Shenjtë të Ramazanit.Por në...

“Agjërim të lehtë e të pranuar”, Ilir Meta uron besimtarët për muajin e bekuar të Ramazanit

Presidenti Ilir Meta uron të gjithë besimtarët myslimanë për muajin e shenjtë të Ramazanit. “I bashkohem urimit për agjërim të lehtë e të pranuar dhe...

Ramazani, ja ushqyesit më të nevojshëm gjatë agjërimit

Muaji i shenjtë i Ramazanit i ka gjetur miliona besimtarë në mbarë globin të mbyllur në shtëpitë e tyre. Çdo vit,...

Lajmet e fundit