Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
0.5kmh
40 %
Sht
34 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

rakete

Raketat ukrainase godasin selinë e flotës ruse në Sevastopol

Të paktën një raketë ruse goditi selinë e flotës ruse të Detit të Zi në portin e Krimesë të Sevastopolit. Lajmi është bërë i...

120 metra e lartë, SpaceX pritet të lëshojë raketën më të madhe ndonjëherë

Raketa më e fuqishme e zhvilluar ndonjëherë, Starship është gati të provojë një lëshim të parë. Lëmishim i parë i kësaj rakete pritet të bëhet...

Nga veriu në jug, Rusia nis sulmet me raketa në të gjithë Ukrainën

Rusia ka nisur bombardimet në objektiva anembanë Ukrainës, nga Kharkiv në veri, në Odesa në jug dhe Zhytomyr në perëndim. Ndërtesat dhe infrastruktura u goditën...

Bjellorusia rrëzon raketën ukrainase, Kievi e quan provokim të Rusisë për luftë

Ministria e Mbrojtjes e Bjellorusisë tha të enjten se fragmente nga një raketë e drejtuar kundërajrore ukrainase S-300 u rrëzuan në territorin e saj...

Një raketë ukrainase bie në territorin e Bjellorusisë, ekspertët nisin hetimet

Një raketë ukrainase e sistemit të mbrojtjes ajrore S-300 ra sot në territorin e Bjellorusisë. Sputnik Belarus në kanalin e tij Telegram shkruan se ngjarja...

“Raketa në Poloni ra nga Ukraina, por s’është faji i tyre”, flet sekretari i NATO: S’ka indikatorë që Rusia po përgatit sulme ndaj aleancës

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg po flet në një konferencë shtypi pas sulmit raketor ndaj Polonisë që u shënua ditën e djeshme,...

Kush i lëshoi raketat në Poloni?! Ekspertët analizojnë mbetjet: Përdoren dhe nga Rusia dhe nga Ukraina

Një fshat kufitar polak është qëlluar mbrëmjen e kësaj të marte me dy raketa, që fillimisht është pretenduar se janë ruse. Vetë Moska ka...

VIDEO/ “Tronditet” Greqia, Erdogan teston raketën “Tayfun”

Raketa e parë balistike me rreze të shkurtër ditën e sotme është testuar nga Turqia. Mësohet se raketa është lëshuar këtë të martë mbi Detin...

Pse SHBA po i dërgon disa sisteme armësh Ukrainës, por jo disa të tjera

Udhëheqësit ukrainas po i kërkojnë SHBA-së dhe aleatëve perëndimorë sisteme të mbrojtjes ajrore dhe armë me rreze më të gjatë për të vazhduar kundërsulmimin...

Më e fuqishmja në botë, anulohet për herë të dytë lëshimi i raketës “Artemis” për në hapësirë (Arsyeja)

Lancimi i raketës më të fuqishme ndonjëherë të agjencisë amerikane të hapësirës pa ekuipazh është anuluar për herë të dytë brenda një jave. BBC shkruan...

Lajmet e fundit