Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Pre
24 °
Sht
34 °
Die
26 °
Hën
29 °
Mar
32 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

rakete balistike

Koreja e Veriut ‘KËRCËNON’ SHBA-në, prezanton raketën e re balistike (VIDEO)

Koreja e Veriut ka prezantuar raketën më të re ndërkontinentale balistike “ICBM”, e cilësuar nga specialistët si më e madhja e prodhuar ndonjëherë në...

Ushtari koreanoverior shkrumbohet nga flakët e raketës ndërkontinentale

Një burrë në Korenë e Veriut është djegur aksidentalisht gjatë testit të një rakete balistike ndër kontinentale. Testi i raketës u krye...

‘Nga Koreja e Veriut, me tmerr’, dokumentari i NYT që tregon se lufta atomike mund të jetë shumë pranë

Kur gazetari Nicholas Kristof udhëtoi në vendin më të izoluar të botës, ai gjeti një komb të inatosur me Donald Trump dhe të përgatitur...

Test i ri raketor nga Koreja e Veriut

Koreja e Veriut mund të kryejë një test të ri raketor në ditët e ardhshme. Ekspertët amerikanë kanë paralajmëruar se një...

Shpërthim i fuqishëm në aeroportin kryesor të Arabisë Saudite

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në këto momente në aeroportin kryesor të Arabisë Saudite në Riyadi. Mësohet se një raketë balistike është lëshuar...

Koreja e Veriut po përgatitet të lëshojë një raketë bërthamore

Shteti diktatorial po përgatitet të lësholë një tjetër raketë me reze të gjatë, vetëm pak ditë pas testimit të mbombës më të fuqishme asaj...

Panik dhe frikë, ja planet e errëta të Kim Jong Un: Çfarë do bëjë nesër

Sipas të gjitha indikacioneve, Koreja e Veriut pritet të lëshojë një tjetër raketë atomike ditën e nesërme. Shënjestra dhe ngarkesa e raketës mbeten të...

Koreja e Veriut i përgjigjet ashpër SHBA-ve: Ju pret shkatërrimi i madh

Veprime ushtarake por edhe ekonomike mund të merren ndaj Koresë së Veriut, pas testit të fundit të një bombe bërthamore që shkaktoi një tërmet...

SHBA dhe Koreja e Jugut po diskutojnë për ‘përgjigje ushtarake’ ndaj Koresë së Veriut

SHBA-të dhe Koreja e Jugut kanë njoftuar se po marrin parasysh përgjigjet ushtarake pas testit të fundit të një rakete ndërkontinentale nga Korenë e...

Lajmet e fundit